AION Coin Nedir? AION Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda AION coin nedir, kripto para ünitesi AION nedir, AION coin nasıl satın alınır üzere sorulara karşılık vermeye çalıştık. İşte AION coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Blockchain teknolojisinin gelecekte popülerleşmeye devam edeceğine inanıyor musunuz? Şayet öyleyse, bilgilerinizi çeşitli blok zinciri ağları ortasında taşımak için katiyetle düzeneklere, köprülere ve süreçlere gereksiniminiz olacak. Sonuçta, dünya ağ oluşturma ve bilgi paylaşımı üzerinde çalışıyor. AION ağının blok zinciri odaklı dünyada sağladığı hizmet tam olarak budur.

AION Coin Nedir?

Kanadalı bir kurumsal blok zinciri şirketi olan Nuco, AION coini kullanan AION ağını geliştirdi.

AION, mevcut blok zinciri ağlarıyla zımnilik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik sıkıntılarını çözmek için tasarlanmış çok katmanlı bir blok zinciri sistemidir.

Bitcoin üzere birinci kuşak blok zinciri projeleri, insanların halka açık dağıtılmış bir deftere eşler ortası süreçleri kaydetmelerini sağlar. Akabinde, geliştiricilerin daha karmaşık algoritmalar kullanarak kendi projelerini oluşturmasına ve barındırmasına müsaade veren Ethereum üzere ikinci jenerasyon blok zinciri projeleri geldi.

Ancak, hem birinci hem de ikinci kuşak projeler, blok zinciri ağının global ölçekte orta irtibat gücünden yararlanmıyor.

Böylece, ayrık blok zinciri irtibatını mümkün kılan üçüncü jenerasyon blok zinciri ağları ortaya çıktı. Ve AION, dünyanın birinci üçüncü jenerasyon blok zinciri ağıdır.

Bir blok zinciri ağı olarak markalanan AION, çeşitli blok zincirleri ortasında kusursuz irtibata müsaade verir ve uygulamalarının yönetilmesine katkı sağlıyor.

AION Network Nedir?

AION Network, özel blok zinciri yapılarını dayanaklar ve zincirler ortası birlikte çalışabilirlik için emniyetli bir sistem sağlar. Aracı olmadan süreçlerin gerçekleştiği ağ kullanıcıları ortasında kıymet, mantık ve likit varlıkları iletir.

İlk adanmış genel, kurumsal AION ağı, AION-1 olarak bilinir. Bu sınıfının en düzgünü, üçüncü jenerasyon blok zinciri, kripto alanında bir sonraki güvenlik ve kripto ekonomik motivasyon teşviklerini göstermektedir.

Blockchain teknolojisinin ana akım olarak benimsenmesi, birlikte çalışabilirlik gerektirir. Blockchain ağları, başarılı olmak için finansal kurumlar üzere eski sistemlerle irtibat kurabilmelidir.

Ne yazık ki, şu an itibariyle, kriyosfer ve eski dünya ortasındaki irtibat zorludur.

Ethereum, Bitcoin, Zcash vb. üzere farklı kripto paralar birbirleriyle bağlantı kuramazlar. Bitcoin’in Litecoin ağında neler olup bittiğini bilmesi zordur ve bunun karşıtı de geçerlidir.

Kripto borsaları dijital para üniteleri ortasında bir portal sağlasa da, hala bir sorun var. Sorun, kripto borsalarının merkezsiz bir yapıda olmamasıdır. Bunlar, uzun müddet bilgisayar korsanlığı ve karartma üzere güvenlik ihlallerine karşı son derece savunmasızdır.

AION Blockchain, kriptosferde birlikte çalışabilirliği ve güvenliği desteklemeyi maksatlar. Hem özel hem de genel blok zincirlerine ölçeklenebilirlik, güvenlik ve birlikte çalışabilirlik problemleri için sağlam bir tahlil sunar.

AION Ekibi

Nuco Küresel Inc.’in CEO’su Matthew Spoke, 2017 yılında AION’u kurdu. Nuco ayrıyeten Aion vakfını ve Aion ekosistemini başlattı.

Topluluk tarafından yönlendirilen bu projenin gerisindeki takım, her biri yılların teknolojik tecrübesine sahip yetenekli yazılım mühendislerinden Ali Sharif, Chris Lin ve Alexandra Roatis’ten oluşmaktadır. Nuco CTO’su Junius Tu, 15 yılı aşkın blockchain liderliği tecrübesine sahiptir.

İş geliştiricileri Duncan Cameron ve Dipesh Pradhan’dır. CFO, Jason Burke ve COO, Kesem Frank ayrıyeten kriptosfer ve girişimcilik konusunda büyük bir tecrübeye sahip.

AION Token

Aion, ERC-20 uyumlu AION token’ı kullanır. AION, başlangıçta Ethereum blok zincirinde kolaylaştırılır. Lakin kullanıcılar bunu rahatlıkla AION ağına dönüştürebilir ve her iki blok zinciri ortasında transfer yapabilir.

AION Blockchain’in Ülkü Kullanıcıları

AION kurucusu ve CEO’suna nazaran, AION blok zincirini beş tıp kullanıcı kullanabilir:

1. Startup’lar

Patlayıcı sayıda teşebbüs artık işlerini desteklemek için blockchain teknolojisini istiyor. Çoklukla işletmeleri hakkında derin bilgiye sahiptirler, lakin blok zinciri hakkında fazla bir şey bilmiyorlar.

AION, işlerini nişleriyle ilgili farklı blok zinciri tabanlı tahlillere bağlamaya yardımcı olur. Aion ağını ve tahlillerini kullanan teşebbüsler, uzman oldukları alanlara odaklanabilirler.

2. İşletmeler

Aion blok zincirinin sunduğu birlikte çalışabilirlik, eski sanayileri kripto para bölümünü problemsiz bir halde birbirine bağlar. Aion takımı, büyük işletmelerin kriptosferin gücünü kullanmasını neyin engellediğini anlamak için çok vakit harcadı.

3. dApp Geliştiricileri

Pek çok geliştirici Ethereum, Bitcoin vb. tabanlı dapp’ler (Merkezi Olmayan Uygulamalar) geliştirmek için çalışıyor. Lakin birlikte çalışabilirlik eksikliği, geliştiricileri sırf bir protokolle sonlandırıyor. Aion, dapp geliştiricilerinin birden çok sistem ortasında geçiş yapmalarını sağlayarak bu sorunu çözmektedir.

4. Doğrulayıcılar

Aion’un temel kullanıcıları, Aion ekosisteminde fikir birliğinden sorumlu olan doğrulayıcılardır. Gaye blok zinciri ağına aktarmadan evvel geçerliliğini denetim etmek için her süreci izler ve doğrularlar.

5. Bridge Builders

Aion çekirdek kullanıcılarından oluşan bir öteki küme, zincirler ortası süreçleri izleyecek olan köprü oluşturuculardır.

AION’un Faydaları

Aion, hem özel hem de kamu kuruluşlarına aşağıdaki avantajları sunar:

1. Birleştirilmiş Blok Zincirleri

Aion, yüksek performanslı bir köprüleme düzeneği kullanarak çeşitli blok zinciri ağları ortasında birlikte çalışabilirlik ve bağlantı sağlar. Kullanıcılar, bu köprüleme sistemini kullanarak blok zincirler ortasında hem pahası hem de dataları aktarabilir.

2. Gelişmiş Ölçeklenebilirlik

Ölçeklenebilirlik, birinci ve ikinci kuşak blok zincirlerle ilgili en büyük meselelerden biridir. Aion, bu ölçeklenebilirlik meselesini sanal bir makine kullanarak çözer. Sanal makine, uygulamaların gelişmiş performans ve ölçeklenebilirlik ile birden çok farklı blok zincirinde çalışmasını sağlar.

3. Özelleştirilmiş Blok Zinciri

Diğer blok zinciri ağlarıyla birlikte çalışabilirliği korurken Aion ekosistemini kullanarak özelleştirilmiş bir blok zinciri tasarlayabilirsiniz. Blok zinciriniz farklı fikir birliği algoritmaları ve sanal makineler içerebilir.

Kendi Özelleştirilmiş Aion Uyumlu Blok Zincirinizi Oluşturun

Aion ağ uyumlu blok zinciri, her AION ERC-20 token sahibine kendi blok zinciri ve alfa yeteneklerini oluşturma yeteneği sağlar. Yeni kuşak blok zinciri fonksiyonlarını sağlayan eksiksiz bir araç ve hizmet ekosistemi ile birlikte gelir. Özellikler:

  • Kurumsal güvenlik ve kalite, BFT çekirdeği
  • Büyük bir ağ dağıtmak için büyük ölçeklenebilir işlevsellik
  • ERC-20 siyasetlerine ve idare araçlarına uygunluk
  • Düşük gecikme ve yüksek bant genişliğine sahip Java API

AION Ağı Nasıl Çalışır?

Çok katmanlı Aion ağı aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

1. Ağları Bağlama

Bağlantı Ağları, AION blok zinciri ekosistemindeki özel ve genel blok zincirleri ortasında bağlantısı sağlayan protokollerdir. Bir köprüleme protokolü kullanarak katılan blok zincirleri ortasında ileti transferi için yol sağlar.

Ağa bağlanma, zorlukları yönetirken ağlar ortasındaki süreçlerin meselesiz akışını da sağlar.

2. Zincirler Ortası İşlem

Zincirler ortası süreçler, tüm bağlı ağların birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlar. Zincirler ortası süreçler kaynak blok zincirinde oluşturulur ve amaç blok zincirine ulaşmak için köprüler ve ilişki ağları üzerinden akar.

Her zincirler ortası süreç şunlardan oluşur:

  • Yük – Gerçek veriler
  • Meta bilgiler – Rutin ve fiyatla ilgili bilgiler
  • Merkle İspatı (Opsiyonel) – Gönderici köprüyü atlamak isterse kullanılır

Bu sürecin her evresinde bir doğrulayıcı, sürecin geçerliliğini doğrular. Geçersiz süreçleri reddederse ve ekosistem, süreç gerçekleşmeden evvelki durumuna döner.

3. Köprüler

Köprüler, ağdaki zincirler ortası süreçleri doğrulayan doğrulayıcılardır. Süreci, sırf kaynak blok zinciri tarafından mühürlenmişse ve bunun için yönlendirme fiyatlarını ödemişse geçerli olarak imzalar ve yayınlar.

Birden çok doğrulayıcı küme, tıpkı blok zinciri ağında birden çok köprü kaydedebilir. Kullanıcı, maksat ağdan bahsederek hangi köprünün kullanılacağını belirler.

4. İştirakçi Ağlar

Aion ekosistemine katılmaya uygun rastgele bir ağa iştirakçi ağ oluşturma denir. Bir blok zinciri projesi, oracle’lar, veritabanı kümesi yahut kritpo para olabilir. İştirakçi ağların her biri:

  • Düzenli ve zincirler ortası süreçleri ayırt edebilme
  • Köprü tarafından kullanılan ve geçerli bir süreci saklamak için kullanılan fikir birliği protokolüne aşinadır.
  • Zincirler ortası bir süreç beklemeye alındığında kilitlenme mühleti olmalıdır.

AION Coin Yorum ve Geleceği 2022

Blockchain ve merkeziyetsizlik, vaktin ruhu olacak. Bu nedenle, birlikte çalışabilirlik konusunda uzmanlaşmak çok değerlidir ve AION’un benimsenmesi inanılmaz bir fikir üzere görünmektedir.

Kriptosferdeki daima büyüme, en süratli genişleyen yan zincir konsepti ve blok zincirleri ortasındaki etkileşim için artan talep ile AION, gelecek için umut verici görünüyor.