Anneler Kripto Para Alanına Yönelmeye Başladı

Dünya dijital bir ortama gerçek ilerlerken anneler de kripto para ekosistemini keşfetmeye başladı.

NBC News tarafından hazırlanan bir habere nazaran, anneler kendilerini dijital ortamda eğitmek gayesiyle kripto para alanına girmeye başladı.

Anneler, Kripto Para Alanını Keşfediyor

Facebook’un geçtiğimiz Ekim ayında metaverse’e odaklandığını açıklayarak ismini Meta olarak değiştirmesinin akabinde Sarah Monson, kripto para üniteleri ve NFT’ler hakkında bilgi edinmek için gayret sarf etmeye başladı.

Nisan ayı başlarında gerçekleşen NFT LA konferansında konuşan Monson, iştirakçilere 6 yaşındaki kızının giderek karmaşıklaşan dijital ortamda gezinmesine yardımcı olmak için metaverse’ü anlamaya çalıştığını söyledi. Monson, NFT’ler ve kripto para üniteleri de dahil olmak üzere metaverse ile ilgili teknolojiler hakkında bilgi edinmeye başladığını anlattı. Monson, bu bahiste kendini eğitmek istediğini lisana getirdi.

Rapor, her geçen gün artan sayıda annenin, genel olarak genç erkek yatırımcıların hakim olduğu bir pazar olan kriptoya yatırım yapmaya başladığını ortaya çıkardı.

NBC News tarafından görüşülen anne yatırımcıların birçok, ailelerinin finansal güvenliğini “anlamlı bir halde değiştirmenin” bir yolu olarak kriptoyla ilgilendiklerini bildirdi.

Black Women Blockchain Konseyi’nin kurucusu Olayinka Odeniran şunları söyledi:

“Gittikçe daha fazla ebeveynin bu alana girmesiyle, farklı bir zihniyete sahibiz. Yaklaşımımız, sırf yatırım yapmak için burada bulunan bekar erkeklerden yahut kızlardan farklıdır. Hakikaten buradayız zira ailemize bir şeyler bırakmak istiyoruz ve onların da bizim alanımıza katılabilmelerini istiyoruz.”

Bir cevap yazın