Bakan Nebati, iki sektörün temsilcileriyle bir araya gelecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Enflasyonla Çabada Birlikten Berekete” programı kapsamında yarın konut ve paklık dalı temsilcileriyle İstanbul’da farklı başka toplantılar yapacak.
Hazine ve Maliye Bakanlığından edinilen bilgiye nazaran, Bakan Nebati’nin yarın Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştireceği görüşmelere konut ve paklık kesiminde faaliyet gösteren iş dünyası temsilcileri katılacak.

Nebati, enflasyonla uğraş kapsamında hafta içinde besinden hazır giysiye, mobilya ve beyaz eşyadan küçük mesken aletlerine, çimentodan seramik ve yapı gereçleri bölümlerine kadar farklı alanlardan temsilcilerle görüşmeler yapmıştı.

Tüm paydaşlarla tam ahenk içinde koordineli bir biçimde hareket ederek enflasyonla çabayı sürdüreceklerini belirten Nebati, “Her platformda tabir ettiğimiz üzere fiyatların sebepsizce artışına müsamaha göstermeyecek, muhtaçlık halinde farklı enstrümanları aktif bir biçimde devreye alarak enflasyonla çabamızdan asla taviz vermeyeceğiz. Tüm global aksiliklere karşın, toplumumuzun her kısmını korumak için firmalarımız ile eş güdüm içerisinde olmaya devam edeceğiz. Ekonomik istikrarımızı daim kılmak ve milletimizi enflasyon baskısı altında ezdirmemek için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışacağız.” sözlerini kullanmıştı.