Binance, Arjantin’de Binance Card’ın Piyasaya Sürüldüğünü Duyurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Arjantin’de Mastercard iştirakiyle bir kripto ön ödemeli kartın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Binance, eserin şu anda beta kademesinde olduğunu ve önümüzdeki günlerde daha tanınan hale geleceğini söyledi. Binance Card’a, Arjantin vatandaşı olan tüm borsa üyeleri erişebilecek.

Mastercard iştiraki sayesinde kullanıcılar, fizikî ve online olarak kripto para üniteleriyle alışveriş yapabilecek ve fatura ödeyebilecek. Satın alma süreçleri gerçekleştirilirken, kripto paralar fiat paraya dönüştürülecek. Müşteriler ayrıyeten %8’e kadar kripto para iadesi kazanma fırsatına sahip olacak.

Arjantin bu atılımla, Binance’in kripto kartını piyasaya süren birinci Latin Amerika ülkesi oldu. Şirket Ağustos 2020’de Avrupa Ekonomik Alanı’nda da misal bir teklif sunmuştu.

Binance’in Latin Amerika bölgesi genel müdürü Maximiliano Hinz, bahisle ilgili olarak şunları söyledi:

“Ödemeler, kripto paralar için en bariz kullanım örneklerinden biri. Lakin benimsemenin artması için hala çok fazla alan var.

Binance Card ile tüccarlar, fiat para ile ödeme alırken, kullanıcılar ise kripto para ile ödeme yapma kolaylığına sahip olacak”

Arjantin, kripto kartı konusunda etkin bir pozisyonda yer alıyor. Ülkenin mahallî borsaları da misal ataklar yapıyor. 1,3 milyon kullanıcıya sahip Lemon Cash, VISA ile ortaklaşa bir biçimde kripto kartı hizmeti sunmaya başladı. Misal bir biçimde Buenbit de Mastercard ile iştirak kurdu.