Binance CEO’su CZ: Terra’nın Planı İşe Yaramayacak

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra’nın çatallanma planının işe yaramayacağını söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, LUNA ve UST hakkındaki tenkitlerine devam ediyor. CZ son paylaştığı bir tweet dizisinde, Do Kwon’un yeni kurtarma planının işe yaramayacağını düşündüğünü söyledi. Ona nazaran çatallanma, yeni çatala rastgele bir kıymet kazandırmaz:

“Bu işe yaramayacak… Çatallama, yeni çatala rastgele bir bedel kazandırmaz. Bu, hüsnükuruntu.”

CZ’nin bu yorumu, Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un Terra blokzincirini çatallayarak yeni bir zincir oluşturma ve paydaşlara 1 milyar token dağıtma planından sonra geldi. Kwon, topluluğun ekosistemi korumak için zinciri yine oluşturması gerektiğini söyledi.

CEO ayrıyeten Luna Foundation Guard’ın Bitcoin rezervlerinin nerede olduğunu da sordu ve “Önce bu BTC’lerin UST’yi geri almak için kullanılması gerekmez mi?” diye sordu. LFG, geçtiğimiz hafta 80.394 BTC biriktirdiğini tweetlemişti. Artık ise, UST’yi desteklemek için biriktirilen bu BTC’lerin akıbeti bilinmiyor.

CZ, geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet dizisinde de Terra takımının sorunu ele alış formu nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını söylemişti.

Binance Labs, 2018’de Terraform Labs’ın birinci destekçilerinden biriydi. Şirket, Terra’nın 32 milyon dolarlık başlangıç tipini birkaç öteki şirketle birlikte yönetmişti.