Binance CEO’su, Kripto Sektörünün 9 Ay Önceye Kıyasla Çok Daha İyi Bir Yerde Olduğunu Düşünüyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto dalının birçok kripto paranın ATH yaptığı 9 ay öncesine kıyasla çok daha âlâ bir yerde olduğunu söyledi.

“Aslında şu anda sanayinin 6-9 ay öncesine kıyasla çok daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Gerçek uygulamalar geliştiren beşerler kesimde kalmaya devam ediyor”

Zhao, kripto yükselişinin sırf spekülatör olan bireyleri bu alana çektiğini söyledi. Binance CEO’suna nazaran bunun ölçüsü kaçtı ve bir düzeltme kaçınılmazdı. Zhao, “Genellikle piyasalar her iki istikamette de çoka kaçar” sözünü kullandı.

Kripto paraların toplam piyasa pahası Kasım ayının başında 3 trilyon dolar düzeyini gördü ve Bitcoin 69.000 dolar düzeyine kadar yükseldi. Lakin daha sonra kripto bölümünde düşüş görüldü.

Özellikle Terra çöküşünün akabinde dal büyük bir darbe aldı. Kesimin önde gelen blokzincirlerinden birinin çöküşü, bir domino tesirine neden oldu.

Zhao, kripto para piyasasının sırf teknolojiye inananları çekmesi gerektiğine inanıyor. Bu sebeple de kripto para piyasasının düşüş yaşamasına da olumlu bir açıdan bakıyor.