Binance US, AMP’yi Delist Edeceğini Duyurdu

Binance’in ABD kolu olan Binance US, SEC’in menkul değer olarak nitelendirdiği AMP’yi delist edecek.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD kolu olan Binance US, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul değer olarak nitelendirdiği AMP’yi delist edeceğini açıkladı.

Binance US tarafından yapılan açıklamada, borsanın federal yetkililerin direktiflerine uyarken, şeffaflığı da her vakit desteklediğini vurguladı.

Borsa, projeleri Dijital Varlık Risk Kıymetlendirme Çerçevesi kapsamında ele aldıklarına işaret ederek, projelerin listeleme standartlarını karşılamaya devam etmeleri gerektiğini söyledi. Artık bu potansiyeli karşılamayan dijital varlıklar için derinlemesine bir inceleme yapıldığı ve sonuç olarak delist edilip edilmeyeceğine karar verildiğinin altını çizdi.

Açıklamada, listeleme ve delist etme süreçlerinin düzenleyici gelişmelere uygun olarak yapıldığının da altı çizildi.

SEC’in Coinbase davasında dokuz kripto varlığı menkul değer olarak nitelendirdiğini belirten Binance US, bu dokuz kripto paradan sadece AMP’nin platformda listelenmiş olduğunu söz etti.

Binance, 15 Ağustos 2022’den itibaren AMP’yi delist edeceğini söz etse de düzenleyicinin kararına nazaran tekrar listelenebileceğini de dikkat çekti.,

Binance US’ın açıklamasının akabinde varlığın bedelinde küçük bir düşüş meydana geldi.

AMP, yazı kaleme alındığı sırada 0,00906902 dolar üzerinden süreç görüyor.