BitMEX Eski CEO’su Arthur Hayes Daha Fazla Satış Bekliyor

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, kripto para yatırımcılarını kısa vadede daha fazla zarurî satış olabileceği konusunda uyardı. Hayes, efsanevi yatırımcı Warren Buffett’ın ünlü bir alıntısına atıfta bulunarak, piyasanın şu anda kimin çıplak yüzdüğünü bulma sürecinde olduğunu tez ediyor.

Buffett’in bu tabirleri Celsius ve Three Arrows Capital üzere büyük oyuncuların süratli bir halde çözülmesiyle devam eden kripto para piyasası kriziye uyumlu. Hayes tarafından belirtildiği üzere, Kanada’nın Purpose Bitcoin ETF’si Cuma günü toplam varlıklarının yaklaşık yarısını temsil eden 24.500 Bitcoin’i tasfiye etti.

Bitcoin’in fiyatı Cumartesi günü 17.600 dolara kadar düşerek Aralık 2020’nin başından beri en düşük düzeyine ulaştı. Hayes, acımasız satışların büyük bir stop-loss buyruklarını tetikleyen mecburî bir satıştan kaynaklandığına inanıyor.

Bitstamp borsasında en büyük kripto para ünitesinin fiyatı o vakitten beri 20.629 dolara yükselirken, Bitcoin boğaları şimdi ormandan çıkmamış olabilir. Kripto para borç verenlerin zayıf risk idaresi ve “cömert” borç verme şartları nedeniyle Hayes, daha fazla mecburî satışın olabileceğini düşünüyor.