BlackRock, Terra’nın Düşüşüyle İlgisi Olmadığını Aktardı

Forbes’un haberine nazaran, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Terra’nın (LUNA) çöküşünde tesirli olduğu argümanlarını reddetti.

Çarşamba günü Twitter’da, varlık yöneticisi BlackRock’un, ticaret şirketi Citadel’in ve kripto para borsası Gemini’nin Terra’yı yok etmek için güçlerini birleştirdiğine dair söylentiler geziniyordu.

BlackRock, Citadel ve Gemini Argümanları Reddetti

Winklevoss liderliğindeki borsanın, kelam konusu şirketlere Terraform’un kurucusu Do Kwon’dan UST satın alabilmeleri için 100.000 Bitcoin ödünç verdiği tez edildi.

Akabinde BlackRock ve Citadel, Bitcoin ve UST varlıklarını geri çekerek bir dizi zarurî satışa sebep oldu.

UST’nin sabitlenmesinin kaldırılması, LUNA’nın fiyatını düşürdü ve bu da piyasada genel bir düşüşe yol açtı. İki firmanın, devasa krediyi geri ödemek için Bitcoin’i ucuza geri alabildikleri tez edildi.

Bu komplo teorisi, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson tarafından tweet’te bile paylaşıldı. Ama Hoskinson, çok geçmeden tweet’i sildi.

Lakin Gemini, bu durumu inkar eden birinci şirket oldu. Sonrasında Citadel, UST stabilcoin ticareti yapmadığından LUNA’nın çöküşüyle hiçbir ilgisi olmadığını aktardı.

LUNA’nın fiyatı bir günde %96,43 düşüşle 0,31 dolara kadar düştü. 5 Nisan’da kaydedilen 119,18 dolarlık rekor tepesinden %99,75 oranında düştü.

Bir cevap yazın