Borsa İstanbul’da gong Rubenis Tekstil için çaldı

Borsa İstanbul’da gong Rubenis Dokuma Sanayi Ticaret AŞ için çaldı.

Gong merasiminde konuşan Ergun, Rubenis Dokuma’nın ihracatta yüksek amaçlara sahip olan, yenilenen, gelişen ve büyüyen bir şirket olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’nın istihdamına değerli katkı sağlayan şirketin bu halka arzdan elde ettiği gelirle finanse edeceği yatırımlarını gerçekleştirdikten sonra çalışan sayısını daha da artırmayı planladığını lisana getiren Ergun, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Halk arz, yatırımların uzun vadeli TL ile finanse edilmesi imkanını sağlamaktadır. Rubenis Dokuma’nın de halka arz gelirlerini makine alımı ve yenilenebilir güç yatırımını gerçekleştirecek olması, halka arzların yatırımların finanse edilmesindeki kıymetine en hoş örnek teşkil etmektedir. Ayrıyeten bu halka arz ile şirketimiz kurumsallaşmasını, marka bedelini, kredibilitesini, likiditesini, marka pahasını daha da artırmış olacaktır.”

Ergun, Rubenis Dokuma’nın Yıldız Pazar’da süreç görmeye başlayacağını belirterek, “Rubenis Dokuma, 306 milyon TL’nin üzerinde halka arz fiyatı ve 157 binden fazla yatırımcıya satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir.” diye konuştu.