Cardano Kurucusu Hoskinson, UST’nin Çöküşü Hakkında Konuştu

Cardano kurucusu Hoskinson, UST’nin çöküşü hakkında konuştu. Hoskinson, bir piyasanın karakterinin en uygun gerilim vakitlerinde ortaya çıktığını söyledi.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson UST’deki çöküş hakkında konuştu. Bilindiği üzere dün, Terra’nın algoritmik stablecoini UST’nin sabiti bozulmuş ve harikulâde piyasa şartları ortasında 0.60 dolara kadar gerilemişti. Bu, vakfın sabiti korumak için Bitcoin satacağı savlarıyla da yeterlice çıkmaz bir hal almıştı. Emsal biçimde Terra da bu makus atmosferden nasibini alarak %50’den fazla kayıp yaşadı ve 25 dolara kadar geriledi. Hoskinson, piyasaların gerilim altında verdiği reaksiyona dikkat çekerek; en âlâ tanımlamaların bu türlü vakitlerde ortaya çıktığına vurgu yaptı.

Geçtiğimiz günlerde vakıf, sabiti korumak için 1.5 milyar dolarlık Bitcoin ve UST kredisi duyurmuştu. Fakat atak, çöküşü engellemede başarısız oldu.

Yayın saati itibariyle büyük oranda toparlanmayı başaran UST, 0.92 dolar düzeyinden; LUNA ise 33 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bir cevap yazın