‘Dijital Esaret’ Filminin Biletleri NFT Olacak

Müzik, sanat, GIF, sanal oyun öğeleri, görüntüler, karikatürler üzere gerçek dünyadaki somut birçok objeyi temsil eden dijital sanat koleksiyonu olan NFT’ler, ağır ilgi görmeye devam ediyor.

Aracı kurumların önüne geçerek alıcı ve üreticiyi daha kolay biçimde bir ortaya getirmeyi mümkün kılan NFT eserler, tanınan insanların bu dala girmesiyle birlikte süratli halde yayılmaya ve gelişmeye başladı. Aklınıza gelen çabucak hemen her şey NFT’ye dönüştürülüp, satışa sunulabilir. Örneğin geçtiğimiz Mart ayında bir öğrenci “ruhunu” NFT olarak satışa sunmuştu.

‘Dijital Esaret’ Sinemasının Biletleri NFT’ye Dönüştürülecek

27 Mayıs’ta vizyona girecek ‘Dijital Esaret’ sinemasının biletleri seyircilere, NFT olarak geri dönecek.

Senaryosunu Birol Güven’in kaleme aldığı ve dijital kabahatleri husus alan ‘Dijital Esaret’ sineması, 27 Mayıs’ta izleyicilerle buluşacak. Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Rasim Öztekin’in de son projesi olan imal, Türkiye’de bir unsur imza atmaya hazırlanıyor.

Sinemanın biletleri izleyenlere NFT olarak geri dönecek. Başrolünde Rasim Öztekin’in yer aldığı üretimin takımında; Özgür Çoban, Kaan Sevi, Simay Barlas ve Yeşim Alıç üzere isimler bulunuyor.

Bir cevap yazın