Do Kwon: Kriz Sırasında LUNA ve UST Satılmadı

Terra CEO’su Do Kwon, dün Terra’nın web sitesi üzerinden yeni kurtarma planını paylaşmıştı. Akabinde kendi Twitter hesabı üzerinden de açıklamalarda bulunan Kwon, Terra’nın LUNA tokeni ve stablecoin UST’nin çöküşüyle ​​ilgili konuştu.

Terraform Labs kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, dün toplumsal medya hesabında da sessizliğini bozdu. Terra’nın LUNA tokeni ve stablecoin UST’nin çöküşüyle ​​ilgili üçlü tweet dizisi paylaştı.

Kwon yaptığı açıklamalarda son günlerini UST’nin 1 doların altına düşme sürecinde külfet yaşamış aile bireyleri, arkadaşları, Terra müşterileri ve topluluktan şahıslar ile telefon görüşmeleri yaparak geçirdiğini lisana getirdi.

Yaşanan tüm bu krizler sırasında kendisi ve içinde bulunduğu rastgele bir kurumun yarar sağlamadığını vurgulayan Kwon, kriz sırasında LUNA ve UST satışı gerçekleştirmediğini de aktardı.

Stabilcoin UST ve Terra’nın LUNA varlığının çökmesi büyük kayıplara neden oldu. Ortaya çıkan kaos, nihayetinde LUNA’nın sirkülasyondaki arzı süratle arttığı için blok zincirinin ve piyasa ticaretinin durmasına yol açtı.