Dropil ICO Dolandırıcılarına Hapis Cezası

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar dolandırıcılıktan mahpus cezasına çarptırıldı. Her dalda olduğu üzere kripto para bölümünde de makûs niyetli bireyler kendilerine yer buluyor. Kripto para bölümünün büyümesinde değerli bir rol oynayan ICO’lar, dolandırıcılar için fırsat kapısı olarak göründü. Fakat, bu kapıda işler berbat bireylerin istediği üzere yürümedi. Dolandırıcılığı gün yüzüne çıkan Dropil kurucuları, mahpus cezasına mahkûm edildi.

Dropil’in kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar, geçen Ağustos ayında yatırımcıları 1,9 milyon dolar dolandırmaktan hatalı bulundular. Bu dava sonrası sırasıyla 3 yıl ve 2,5 yıl mahpus cezasına çarptırıldılar.

Dropil Kurucuları Yatırımcıları Kandırdı

McAlpine ve Matar, 2017 yılındaki ICO çılgınlığı sırasında Belize’de kurulan lakin Fountain Valley’de faaliyet gösteren kripto şirketi Dropil’i kurdu. Akabinde DROP isimli altcoin çıkardılar.

Dropil’in bir yatırım idaresi hizmeti ve ticaret programı olduğu sav eden kurucular, “Dex” isimli otomatik ticaret botuna erişim kelamı verdi ve bunun yıllık yüzde 63’e varan getiri sağlayacağını söylediler.

Mahkemeye nazaran McAlpine, Matar ve Dropil, DROP’u Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydetmedi ve Dex’in yıllık yüzde 24-63 getiri sağlayacağını argüman ederek yatırımcılara bir yanlış beyanda bulundu.