Ekonomi ve siyaset gündemi – 11 Mayıs 2022

YASAMA, YÜRÜTME, SİYASET

1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’na katılacak. (Ankara/14:00)

2- TBMM’den

– DÜZGÜN Parti TBMM Küme Toplantısı yapılacak.

– Genel Kurul’da Türk Ceza Kanunu ve Birtakım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

– TİM ve ihracatçı birliklere yönelik düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Alışılmış Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komitesinde ele alınacak.

– KİT Komitesi’nde Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin 2019 ve 2020 yıllarına ilişkin kesin hesapları görüşülecek. (TBMM/10:30/14:00/12:00/14:30)

İKTİSAT FİNANS

1- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Avrupa Birliği Yüksek Seviyeli Tarım Diyalog Toplantısı’na katılacak ve AB Tarımdan Sorumlu Kurul Üyesi Janusz Wojciechowski ile ortak basın açıklaması yapacak. (Ankara/16:30/19:00)

2- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 11. Milletlerarası İş ve Yatırım Konferansı-Saraybosna İş Forumu (SBF) ve Sarajevo Business Bridge Ödül Merasimi’ne katılacak, akabinde Bosna Hersek Dış Ticaret ve İktisat Alakalar Bakanı Staşa Koşarac ve Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Fadil Novaliç ile görüşecek. (Saraybosna)

3- TÜİK, Mart ayı inşaat maliyet endeksini, kümes hayvancılığı, süt ve süt eserleri üretimi istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10:00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, DEAŞ ile Gayret Milletlerarası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı’na katılacak. (Marakeş)

Bir cevap yazın