Ekonomi ve siyaset gündemi – 13 Mayıs 2022

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Katar Buyruğu Pir Temim Bin Hamed Al Sani ile görüşecek, Atatürk Kültür Merkezi’nde “Zindandan Mehmed’e Mektup” Standı ve “Reis Bey” tiyatrosunun gösterimine katılacak. (İstanbul/15:00/18:00)

2- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin vilayet başkanlığındaki inanılmaz MYK toplantısına başkanlık edecek. (İstanbul/08:30)

İKTİSAT FİNANS

1- Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Türkiye Besin ve Şeker Sanayi Çalışanları Sendikasının düzenlediği “Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesi”ne iştirak edecek. (Ankara/09:00)

2- Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti Bozüyük İlçe Başkanlığını ziyaret edecek, VitrA Karo Yeni Üretim Tesisi Açılış Merasimi ile Gölpazarı Tanıtma ve Kültür Derneği Hıdırellez Etkinliği’ne katılacak. (Bilecik/10:30/11:00/13:30)

3- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması ile Finansal Kurumlar Birliği 10. Olağan Genel Şurasına iştirak edecek. (İstanbul/10:00/14:00)

4- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, VitrA Karo Yeni Üretim Tesisi Açılış Merasimi’ne, İstanbul Kimyevi Hususlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği – Bilişim Vadisi Kimya Teknoloji Merkezi İmza Merasimi’ne katılacak. (Bilecik/11:00/Kocaeli/15:00)

4- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ziraat Bankası Çiftçiler Günü Doruğu’na, İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi’ne, Yerli ve Ulusal Zerzevat Fide ve Ayçiçeği Tohumu Dağıtımı Merasimi’ne iştirak edecek, kanola tarlasında incelemelerde bulunacak, Villa FE Organik Tarım ve Sera İşletmesi’nde çiftçilerle sohbet edecek, topraksız tarım çilek serasını, Çatalca Belediye Başkanlığını, AK Parti ve MHP Çatalca ilçe başkanlıklarını ziyaret edecek. (İstanbul/10:00/Bursa/14:00/İstanbul/17:00-20:15)

5- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İspanya Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı Maria Reyes Maroto Illera ile görüşecek, Türkiye-İspanya Ortak İktisat ve Ticaret Komitesi (JETCO) 2. Devir Toplantısı ve JETCO Protokolü İmza Merasimi’ne katılacak, iş insanlarıyla yuvarlak masa toplantısında bir ortaya gelecek. (Madrid)

6- TÜİK, Mart ayı sanayi üretim, ciro ve perakende satış endekslerini açıklayacak. (Ankara/10:00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Christophe Lutundula Apala ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde ortak basın toplantısı düzenleyecek. (İstanbul/11:00)

2- G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock’un mesken sahipliğinde Schleswig-Hostein eyaletinin Wangels beldesinde devam ediyor. (Wangels)

3- ABD Lideri Joe Biden öncülüğünde ABD-ASEAN Özel Doruğu kapsamında ASEAN başkanları Beyaz Saray’da bir ortaya gelecek. (Washington)