Elon Musk: Dogecoin’in (DOGE) Para Birimi Olarak Potansiyeli Var

Tesla CEO’su Elon Musk, paylaştığı bir tweet’te dünyanın en büyük kripto para ünitesi olarak Dogecoin’i gördüğünü ve DOGE’yi desteklemeye devam ettiğini belirtti.

Tesla CEO’su Elon Musk, paylaştığı bir tweet’te Dogecoin’e verdiği dayanağı yineledi. Musk Twitter’da Dogecoin geliştiricisi Billy Markus’a cevap olarak DOGE’nin prestiji para ünitesi olma potansiyeline sahip olduğunu tweetledi.

“Halkın Kripto Parası Dogecoin”

Musk, Dogecoin’den kelam ederken tekraren “halkın kripto parası” biçiminde vurguladı. Musk, ayrıyeten Dogecoin’in para ünitesi olarak potansiyeli olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, Tesla işvereni daha evvel de Dogecoin’in fiat paranın yerini alıp alamayacağına dair fikirlerini lisana getirmişti.

Geçtiğimiz ay Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Dogecoin’in tanınan kart ağlarına nazaran çok daha ucuz bir alternatif olduğunu söylemişti.

Kripto para piyasasında yaşanan genel düşüşle bir arada Dogecoin de artık bir yıl evvel elde edilen tepesinden %91’den fazla düştü. Twitter, Musk ile mutabakatını tamamladıktan sonra göğüs kripto para ünitesi kısa müddetli bir fiyat artışı görmüştü. Daha sonra piyasanın geri kalanıyla birlikte daha da düşen Dogecoin’in fiyatı bu haftanın başlarında 10 sentin altına düştü.