Emirates, Ödeme Seçeneklerine Bitcoin’i (BTC) Eklemeyi Planlıyor

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir havayolu şirketi olan Emirates, ödeme seçeneklerine Bitcoin’i eklemeye planladığını duyurdu.

Emirates, müşterilerle hem daha süratli hem de daha esnek bir formda etkileşim kurma maksadının bir kesimi olarak, blockchain, metaverse ve kripto para ünitesi üzere dijital teknolojileri kullanmayı amaçlıyor.

Emirates, Bitcoin’i Ödeme Seçeneklerine Ekleyecek

Emirates’in COO’su Adel Ahmed Al-Redha, Emirates’in Bitcoin’i bir ödeme hizmeti olarak kullanmayı planladığını ve şirketin NFT’lerle ilgilendiğini söyledi.

Al-Redha ayrıyeten bir medya toplantısında, merkezi Dubai’de bulunan havayolunun, uygulamalar geliştirmek maksadıyla metaverse ve NFT’ler için yeni işçiler işe alacağını belirtti.

NFT’ler ve metaverse iki farklı uygulama ve yaklaşımdır” biçiminde konuşan Al-Redha, havayolunun uçak kayıtlarını izlemek için blok zinciri kullanacaklarını söyledi.

CEO, metaverse ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Metaverse, ister operasyonda, ister eğitimde, ister web sitesinde satışta, isterse eksiksiz bir tecrübede olsun, tüm süreçlerinizi metaverse tipi bir uygulamaya dönüştürebilecek, lakin daha da kıymetlisi onu etkileşimli hale getirebileceksiniz.”