Erdoğan: Konut finansmanında 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve öteki düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha güzelleştireceğiz. Haziran ayı prestijiyle müracaatları başlayacak Aile Takviye Programı üzere yeni uygulamalarla insanımızı sahipsiz bırakmayacağız.” dedi.

Stokçuluk ve fiyatları etkileme hatasıyla ilgili cezaların tekrar düzenlendiğini belirten Erdoğan, “Bu tıp hatalara verilen cezaları caydırıcılık temelinde yükseltiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üretici-tüketici bağlantısını sağlıklı yere oturtmak için hazırlanan hal, perakende ve elektronik ticaret kanunları ile ilgili çalışmalar bitmek üzeredir.” diye konuştu.

“Konut finansmanı konusunda 3 başka paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz”

“Vatandaşlarımızı konut dalındaki arızi dalgalanmadan korumak emeliyle konut finansmanı konusunda 3 farklı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz.” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“İlk kez konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz. Mayıs başı prestijiyle yüzde 40’ı tamamlanmış ve minimum yüzde 50’si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayırdık.”

Bir cevap yazın