Final Fantasy 14’ün Yönetmeni Metaverse’ün “Eğlenceli” Olduğunu Düşünmüyor

Final Fantasy 14 imalcisi ve direktörü Naoki Yoshida, metaverse’ün “eğlence” olduğunu düşünmüyor.

Weekly Bunshun ile yaptığı bir röportajda Yoshida, MMORPG üzerindeki çalışmalarını metaverse’ten uzaklaştırdı.

“Bana nazaran Metaverse’i ‘gerçekliği sanal bir dünyayla değiştiren bir sistem’ olarak görüyorum. Bu yüzden Metaverse’in cümbüş ile ortak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Düşündüğüm metaverse’te, beşerler sanal gerçeklikte bir avatar kullanabilecek ve tıpkı gerçek hayatta olduğu üzere Shinjuku’da gezintiye çıkabilecek ya da alışveriş yapabilecekler. Eğlenceli üzere görünse de orada cümbüş yok.”

Yoshida, bir metaverse projesi üzerinde çalışmayı düşünüp düşünmeyeceği sorulduğunda, “bir Metaverse’ün kendisinden çok sanal gerçeklik içinde eğlenceli bir şey yapacağını” söyledi, lakin şu anda bu türlü bir planı olmadığını lisana getirdi.

Metaverse’ün kesin bir tarifi olmasa da, Yoshida’nın yorumları, birçok kişinin Final Fantasy 14’ü bir tıp Metaverse – avatarlar aracılığıyla sanal bir dünya deneyimleyen oyuncular olarak çıkabileceğini düşündürerek ilgi cazibeli bir hal aldı.

Geçen ay, Square Enix lideri Yosuke Matsuda, oyunun geleceğinin blockchain teknolojisinde yattığına inandığını belirtmişti.

Bir cevap yazın