Garanti BBVA’dan ESG bağlantılı dolar/TL opsiyon işlemi

Garanti BBVA, Bank of America (BofA) ile ESG (Çevresel, Toplumsal, Kurumsal Yönetişim) temaslı Dolar/TL opsiyon süreci yaptı.

Bankanın gerçekleştirdiği dolar/TL opsiyon süreçlerinin muhakkak bir periyotta belirli bir meblağ üzerinden BofA’yla yapılması durumunda ve birebir devir içinde sözleşmesel olarak belirlenen ESG kriterlerine uyulması halinde Garanti BBVA’ya indirim uygulanacak.

Hususla ilgili bilgi veren Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Aydın Güler, “Garanti BBVA milletlerarası bankaların ve yatırımcıların Türkiye’de çalışmak isteyeceği birinci banka olma vizyonu doğrultusunda; tecrübeli takımı ve iş yaratma kabiliyetindeki başarısıyla kesimine taraf veriyor. Bankamızın sürdürülebilirlik projelerini çeşitlendirerek desteklemek hedefiyle, mart ayında ESG kontaklı birinci repo sürecimizi tamamlamamızın akabinde, sürdürülebilirlik performansına endeksli birinci TÜREV sürecini gerçekleştirdik. Bu yapıdaki REBATE (indirim) ise memleketler arası bağımsız çevresel ve toplumsal danışmanlık firması tarafından denetlenecek olan sürdürülebilirlik kriterlerine endekslendi.” dedi.