Hackerlar, Nomad’a 9 Milyon Dolar İade Etti

Nomad Blockchain köprüsünde yaklaşık 190 milyon dolarlık vurgun yapan hackerlar, Nomad’a 9 milyon dolar geri gönderdi.

Pazartesi gecesi yapılan hack saldırısını nedeniyle Nomad Blockchain köprüsünde 190 milyon dolarlık ziyan ortaya çıkmıştı. Saldırganlar, 190,38 milyonluk hack saldırısından bir gün sonra Nomad’a toplam kaybının yaklaşık yüzde 5’ini iade etti.

Nomad, Hack Saldırısını Çözmek için Kolluk Kuvvetleriyle Çalışıyor

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, yaşanan hack akınında toplam kaybın yüzde 4,75’ine denk gelen 9 milyon doların iade edildiğini söyledi. Birden fazla adresten geri gönderilen paraların birçoklarını (3,78 milyon USDC ve 2 milyon USDT) stablecoin’ler oluşturuyor.

Saldırganların izini sürmek için gücünü artıran Nomad birinci olarak Twitter üzerinden, “beyaz şapka korsanlarından” ve “etik araştırmacılardan” fonları iade etmelerini istedi.

Twitter’da yapılan açıklamada ise şöyle deniyor:

“Fonları izlemek için önde gelen bir blockchain tahlil firması ve kolluk kuvvetleriyle etkin olarak çalışıyoruz. İlgili herkes önümüzdeki günlerde gerekli tedbirleri almaya hazır.”

Yapılan hack saldırısının tek bir kişi tarafından mı yoksa birden fazla şahısla mi gerçekleştirildiği şimdi bilinmiyor. Akına dair birinci gelen datalara nazaran Blockchain bilgilerinde süreçlerin birden fazla saldırgan görünümü verilerek yapılmış olabileceği aktarılıyor. Sorun için tahliller üretilirken kripto sorumlusu Anchorage Digital, iade edilen varlıkları yönetim edecek ve koruyacak.