İngiltere Yasadışı Finansmanla Mücadele İçin Yasa Tasarısı Sunacak

Prens Charles, İngiltere’nin yasadışı finansmanla uğraş için bir yasa tasarısı sunacağını açıkladı. Prens Charles, Kraliçe katılamadığı için bugün birinci defa Kraliçe’nin Konuşmasını okudu.

Konuşmada İngiltere hükümetinin yasadışı finansmanla uğraş için bir yasa tasarısı sunacağı söylendi lakin kripto para ünitelerinden bahsedilmedi:

“Yasadışı finansmanla uğraş, ekonomik cürümleri azaltma ve işletmelerin büyümesine yardımcı olma yetkilerini daha da güçlendirmek için bir yasa tasarısı sunulacak. Güvenlik hizmetlerini desteklemek ve Birleşik Krallık’ı muhafazalarına yardımcı olmak için tedbirler getirilecek.”

Konuşmada vurgulanması beklenen kripto paralardan net bir formda bahsedilmedi. Financial Times’ın Şubat ayındaki haberine nazaran, yeni yasa tasarısı hükümetin kripto varlıklarına el koyma yetkilerini ileriye taşıyacak.

Prens Charles konuşmasının başlarında, “Dijital pazarlar ve en büyük dijital firmalar için yeni rekabet kuralları oluşturmak için tedbirler de yayınlanacak” dedi. Konuşma tıpkı vakitte iktisada ve son ömür pahalılığı krizinin ortasında ömür maliyetine yardımcı olmaya odaklanıldığını da vurguladı. Ayrıyeten, İngiltere Merkez Bankası enflasyonu gayesine döndürmeye odaklanacak.

Kraliçe’nin Konuşması, Birleşik Krallık’ta yeni bir Parlamento oturumunun başlangıcını işaret ediyor. Hükümet, yaklaşan hükümet siyasetini ve yasama programını özetleyen içeriğini muharrir ve onaylar. Konuşma bu yıl birinci defa Kraliçe’nin oğlu Prens Charles tarafından okundu.

Bir cevap yazın