Kim Kardashian, EthereumMax Davasının İptalini İstedi

Kim Kardashian’ın avukatları, EthereumMax (EMAX) kripto parasını teşvik ettiği teziyle Kardashian’ın da içinde bulunduğu toplu davanın iptali için karşı dava başlattı.

Kim Kardashian’ın 2021 yılında EthereumMax’ı toplumsal medya aracılığıyla tanıtarak yatırımcıları yanlış yönlendirdiği argüman edildi. Kim Kardashian’ın da içerisinde yer aldığı toplu davada 10 şahsa dava açıldı. Kardashian’ın hukuk grubu, Kim Kardashian ve başka Amerikalı ünlüleri gaye alan toplu dava şikâyetinin iptali için bir dava açtı.

Kim Kardashian Toplu EthereumMax Davasına Karşılık Verdi

Kardashian, Haziran 2021’de EMAX projesini tanıtan Instagram kıssa gönderileri yayınlamıştı. Tanıtım akabinde EthereumMax’in kıymeti daha sonra kıymetli ölçüde düştü ve birçok kişi elinden çıkardı.

Yatırımcıları yanlış yönlendirdiği tez edilen Kardashian, Floyd Mayweather ve öteki sekiz kişinin listelendiği özgün mahkeme belgesinde; şirket yöneticilerinin ünlü destekleyicilerle işbirliği yaparak token ve tokenlerin çoğunluğu üzerindeki denetimleri hakkında aldatıcı açıklamalar yaptığını tez edildi.

Kardashian’ın hukuk grubu ise toplu dava davasının reddini savunarak, influencer’a yöneltilen on teze karşılık verdi. Kardashian avukatlarının hazırladığı evrakta, davacıların elinde Kardashian’ın Instagram gönderileri için gelir elde ettiğine dair delil eksikliği olduğu ve EMAX’ı tanıtmak için Ethereum’da (ETH) ödeme yapıldığına dair tezlerinin temelsiz olduğu belirtildi.