KuCoin, Web 3.0’ı Keşfetmek İçin Değerlemesini 150 Milyon Dolara Çıkardı

Önde gelen global kripto para borsası KuCoin, 150 milyon dolarlık B Serisi finansman tipini duyurdu ve değerlemesini 10 milyar dolar artırdı.

Jump Crypto liderliğindeki çeşide, Circle Ventures, IDG Capital ve Matrix Partners olmak üzere birden fazla yatırım fonu iştirak sağladı.

Yeni sermaye akışıyla KuCoin, merkezi ticaret hizmetlerinin ötesine geçebilecek. KuCoin Labs ve KuCoin Ventures üzere yatırım kolları aracılığıyla kripto cüzdanları, GameFi, DeFi ve NFT platformları dahil Web 3.0’daki varlığını genişletmesine imkan sağlayacak.

KuCoin’in topluluk üyeleri tarafından oluşturulan kamu zinciri olan KCC, tıpkı vakitte merkeziyetsiz bir ekosistem oluşturmak için kaynakların dağıtılacağı değerli bir altyapı olacak.

KuCoin ayrıyeten B Serisi çeşidinden şu hedeflerle yararlanmayı planlıyor:

• On kat performans artışı sağlayan yeni jenerasyon KuCoin çekirdek ticaret sistemini oluşturun.

• 200’den fazla ülke ve bölgede 18 milyon kullanıcıya daha uygun hizmet vermek için KuCoin’in global düzenleme uğraşlarını destekleyin.

• Platformu daha inançlı ve erişilebilir kılmak için güvenlik ve risk idaresi sistemlerini geliştirin.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu bahisle ilgili şunları söyledi:

“Jump Crypto ve Circle Ventures dahil olmak üzere önde gelen yatırımcılardan gelen inanç oyu, vizyonumuzu sağlamlaştırıyor. KuCoin, tüm yatırımcılar için inşa edildi. Yeni yatırımcılar ve ortaklar, KuCoin’i kripto alanına muteber bir ağ geçidi ile eş manalı hale getirmeye katkıda bulunacak.”

Jump Crypto Asya Lideri Tak Fujishima ise şöyle konuştu:

“KuCoin, global bir izleyici kitlesine kapsamlı bir kripto hizmetleri platformu sağlıyor ve tipe liderlik etmekten gurur duymamızın birçok nedeninden biri de bu. Web 3.0 ve kripto pazarlarının büyümesini desteklemek için vadeli süreçler ve marj ticareti, borç verme, stake etme ve pasif getiri oluşturma konusundaki tekliflerini büyütmeye ve genişletmeye devam ederken şirketi desteklemekten memnuniyet duyuyoruz.”

CoinMarketCap’e nazaran KuCoin, piyasadaki en büyük beşinci kripto borsası. 2018 yılının Kasım ayında KuCoin, Round A finansmanında 20 milyon dolar yatırım almıştı.

KuCoin Hakkında

Eylül 2017’de başlatılan KuCoin, 700’den fazla dijital varlık için global bir kripto para borsasıdır. Şu anda dünya çapında 207 ülke ve bölgede 18 milyon kullanıcısına Spot ticaret, Marj ticareti, P2P fiat ticareti, Vadeli süreç ticareti, Staking ve Borç Verme sağlıyor.

CoinMarketCap’e nazaran KuCoin şu anda en düzgün 5 kripto borsasından biri. Ayrıyeten Forbes, KuCoin’i 2021’in En Âlâ Kripto Borsalarından biri olarak seçti. 2022’de The Ascent, KuCoin’i En Uygun Kripto Borsaları ve Uygulamaları olarak seçti.

Daha fazlasını öğrenmek için https://www.kucoin.com adresini ziyaret edin.

Bir cevap yazın