Madonna ve Beeple Bir NFT Projesinde İşbirliği Yaptı

Pop süperstarı Madonna’nın NFT’lere olan ilgisi Mart ayında, Bored Ape Yacht Club NFT’si almasıyla ortaya çıkmıştı.

Pazartesi günü, müzikçi, onu flora, fauna ve teknolojiyi doğuran çıplak bir bayan olarak tekrar canlandıran dijital olarak hazırlanmış üç görüntü olan “Yaratılışın Annesi” başlıklı kendi NFT serisini yayınladı. Sanat yapıtları, Beeple olarak bilinen dijital sanatçı Mike Winkelmann ile bir yıllık bir işbirliğinin sonucu olarak ortaya çıktı.

2021’de Christie’s’de 69 milyon dolara bir NFT satmasıyla tanınan Winkelmann, “Bu çok büyük, çılgın bir onur. Çok fazla işbirliği yapmıyorum. Bu muhtemelen çok uzun bir mühlet yapacağım tek şey” sözlerini kullandı.

Madonna ve Beeple’ın NFT’leri çevrimiçi pazar yeri SuperRare aracılığıyla hayır emelli olarak açık artırmaya çıkarılacak.

Madonna, bir söyleşide dijital varlıklar kavramıyla birinci tanışmasının, NFT pazarını yönlendiren inanç ve topluluk ögelerinden yola çıkarak gördüklerini keşfetme isteği olduğunu söyledi. Beeple ve Madonna, izleyicilerin Madonna’nın hastane yatağında, paslanmış bir araçta ve bir ormanda farklı organizmalar doğuran avatarını gösteren üç görüntü geliştirdi. Müzikçi, her görüntüyü şiirle eşleştirdi. Şiirlerin kimileri kendisine, kimileri da Mevlana’ya ilişkin.

NFT’lerden elde edilen gelir, bayanları ve çocukları destekleyen üç kar hedefi gütmeyen kuruluşa yarar sağlayacak: Ukrayna’daki savaştan etkilenenlere takviye veren Çocukların Sesi Vakfı; Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde şiddet mağdurlarına yardım eden City of Joy Vakfı; ve hapsedilen bakıcılar için kefalet sağlayan Black Mama’s Bail Out vakfı.

Bir cevap yazın