Mastercard, Blockchain Australia İle İş Birliğine Gidiyor

Kripto ekosistemleri büyürken, klâsik şirketler de teknolojik yeniliklerden uzak kalmıyor. Merkeziyetsizliğin getirdiği yenilikçi yaklaşıma sıcak bakan şirketlerden birisi de Mastercard. Daha evvel kripto şirketleriyle bir ortaya gelen Mastercard bu kere Blockchain Australia ile ortak oluyor.

Mastercard, Blockchain Australia ile Anlaştı

Blockchain teknolojisi ile dijital iktisada katılan Avustralyalı işletmeleri ve iş profesyonellerini temsil eden Blockchain Australia, birçok kripto şirketiyle paydaşlığı bulunan ABD’li Mastercard’la muahede yaptı.

İş birliği mutabakatı, Mastercard’ın Blockchain Australia’yla lokal dijital finans alanındaki erişimini daha da genişletmek için birlikte çalışmasını içeriyor.

Blockchain Australia tarafında ise Avustralya’nın Blockchain ekosistemini ölçeklendirmek, teminat altına almak, uzmanlar ve öteki işletmeleri savunmak, eğitmek, yükseltmek ve onlarla irtibat kurmak için Mastercard ile iş birliği yapılacak.

Blockchain Australia hususla ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:

“Mastercard ve Blockchain Australia’nın misyonu, süreçleri inançlı, kolay, akıllı ve erişilebilir hale getirerek herkese her yerde yarar sağlayan kapsayıcı, dijital bir ekonomiyi birbirine bağlamak ve güçlendirmektir.”