McDonald’s Türkiye satıldı

AG Anadolu Kümesi Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, “Şirketimizin yüzde 100 bağlı iştiraki olan ve Türkiye’deki McDonald’s restoranlarının franchise işletmeciliğini yapan Anadolu Restoran sermayesinin yüzde 100’ünü temsil eden hisselerin Boheme Investment GmbH şirketine yahut Türkiye’deki rastgele bir iştirakine satılmasına yönelik olarak şirketimiz ile Boheme Investment GmbH ortasında 11 Mayıs 2022 tarihinde bağlayıcı hisse periyot mukavelesi imzalanmıştır.” tabirlerine yer verildi.

Hisse zamanının tamamlanmasının hisse evre kontratında yer alan ön kuralların gerçekleşmesine tabi olduğu belirtilen açıklamada, dönemin 2022 yılının birinci yarısı içerisinde sonuçlanmasının öngörüldüğü aktarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Taraflarca sağlanmış mutabakata nazaran, Anadolu Restoran sermayesinin yüzde 100’ünü temsil eden hisselerin dönem bedeli, 54 milyon 500 bin dolar fiyatı üzerinden Anadolu Restoran’ın kapanış tarihindeki bilançosunda yer alan net borç fiyatı ile hisse evre kontratında tanımlanan öbür varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak meblağın çıkarılması halinde belirlenecektir.

Bahsedilen net borç meblağı ile hisse periyot mukavelesinde tanımlanan başka varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilerek tenzil edilmesi ile hesaplanacak fiyatın yaklaşık 5-6 milyon dolar olması öngörülmektedir. Boheme Investment GmbH, Viyana/Avusturya’da heyeti bir şirket olup Katarlı bir yatırımcı olan Kamal Saleh Al Mana’nın iştirakidir. Kamal Saleh Al Mana’nın, Katar’daki McDonald’s restoranlarının franchise işletmeciliğini yürütmekte olan şirkette iştiraki bulunmaktadır. “

Bir cevap yazın