Oasis Labs Yapay Zeka Çalışmaları için Meta ile Anlaştı

Blockchain ve kripto bölümü tüm süratiyle büyümeye devam ederken her gün yeni bir paydaşlık görmeye devam ediyoruz. Son olarak da Blockchain ve Web3 uygulamaları için bulut hizmeti sunan Oasis Labs, yapay zeka çalışmaları için Meta ile anlaştığını duyurdu.

Oasis Labs ve Meta, Yeni Yapay Zeka Tahlilleri için Ortak Oldu

Meta her ne kadar ismini değiştirerek metaverse vizyonunu ortaya koyup ve bu alanda (her ne kadar milyarlarca dolar ziyan etse de) faal çalışmalar sürdürse de fark alanlarda da çalışma alanlarını genişletiyorlar. Son olarak da Oasis Labs ile anlaşan Meta, tüm dünyadaki bireylerin ömürlerini olumlu istikamette etkilemek ve bir bütün topluma yarar sağlamayı hedef edinen bir AI (Yapay Zeka) modeli için adalet sistemi geliştirecek.

Ortaklığı Twitter üzerinden duyuran Oasis Labs, Meta’nın Sorumlu Yapay Zekasını Eşitlik ve Sivil Haklar grupları Instagram kullanıcıları için platform dışı bir ankette inceleyeceklerini açıkladı. Meta’nın teknoloji ortağı olarak Oasis Labs ise bu iştirakte bilgileri korumak için İnançlı Çok Partili Hesaplama (SMPC) kullanan bir platform oluşturacak.