Ripple Escrow Cüzdanından 1 Milyar XRP Daha Taşıdı

Genellikle SEC ile anılan Ripple, bu defa gündeme escrow cüzdanlarından yaştığı 1 milyar XRP ile geldi. Birinci olarak 15 Aralık 2017 yılında arzda öngörülebilirliği artırmak için 55 milyar XRP‘yi escrow cüzdanlarına kitlemişti. Son olarak zincir üstü bilgilere bakıldığında Ripple’ın 1 milyar XRP’yi daha 2 farklı escrow cüzdanından piyasaya taşıdığı görüldü.

Ripple’ın Escrow Cüzdanlarından 1 Milyar XRP Piyasaya Sürüldü

En tanınan kripto para ünitelerinden birisi olan XRP, son devirde medyada kendisine sık sık yer bulmayı başarıyor. Bu sefer de escrow cüzdanlarından yaşınan XRP’ler ile gündeme gelen Ripple, aslında bakarsınız bunu birinci sefer yapmıyor.

Öyle ki 2017 yılından bu yana faal olarak ayın birinci günü 1 milyar XRP piyasaya sürülüyor. Bu sistemin arzı istikrarda ve denetim altında tutmak için kullandığı bir sistem. Öbür taraftan bu süreçlerin fiyatlara olumsuz yansıdığına dair görüşler de gerçek değil. O denli ki XRP’nin son 1 yıl içerisinde yüzde 50’nin üzerinde paha kaybı yaşaması bu satışlar ile alakalı değil.

Ancak yakın vakte kadar Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’in XRP satışları XRP üzerinde olumsuz bir tesir sahibiydi. Lakin McCaleb elindeki XRP’leri büsbütün tüketti.