Robert Kiyosaki, BlackRock ve Coinbase Anlaşmasını Değerlendirdi

Rich Dad, Poor Dad kitabının muharriri Robert Kiyosaki, BlackRock ve Coinbase ortasındaki muahedeyi kıymetlendirdi.

Kripto para dalında son derece kıymetli bir gelişme yaşandı. 10 trilyon dolardan fazla varlığı yöneten BlackRock, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase ile paydaşlık kurduğunu duyurdu.

Yapılan bu devasa muahede, kripto para bölümünde en kıymetli gündem unsurlarından birisi haline geldi. Rich Dad, Poor Dad kitabının muharriri ve birebir vakitte bir kripto savunucusu olan Robert Kiyosaki de mutabakatla ilgili yorum yapanlar ortasında yer aldı.

Twitter üzerinden kelam alan Kiyosaki, haberin mükemmel bir haber olduğunu belirterek kripto kesiminin meşruiyeti üzerinde de olumlu bir tesiri olacağını lisana getirdi.

Kiyosaki, her ne kadar kripto paraların bir hayranı olsa da, görüşleri epeyce farklı bir yapıdadır. Örneğin, Kiyosaki kısa bir mühlet evvel Bitcoin alım satımı yapmasına rağmen varlığın hiçbir bedeli olmadığını söylemişti. Yalnızca bir oyun oynandığını lisana getirdi.

İki dev firma ortasındaki muahedenin kripto kesimine olumlu bir tesiri olacağı düşünülüyor. BlackRock’un kurumsal müşterileri, yapılan paydaşlık sayesinde Coinbase Prime’a erişim fırsatı elde edecek. Bunun da Bitcoin ve kripto para süreçlerini artıracağı umut ediliyor.