Santander’den Kripto Ticaretinde Yeni Adım

Yaklaşık 50 ülkede etkin olarak faaliyet gösteren İspanya merkezli Santander bankası, kripto piyasasına tekrar adım atıyor. Şirketin kripto dünyasındaki yeni teşebbüs atağını bu sefer Brezilya ayağı üstlenecek.

Santander Brezilya CEO’su Mario Leao, dün yaptığı açıklamada; Santander’in önümüzdeki aylarda Brezilya’daki müşterileri için kripto ticaret kanalı oluşturmayı planladığını söyledi.

Santander Brezilya Kripto Para Ticaretine Hazırlanıyor

Geçtiğimiz Mart ayında Latin Amerika’da Arjantin merkezli Agrotoken ile paydaşlık yapan Santander’in piyasayla ilgili yeni hizmetlerinin önümüzdeki aylarda ortaya çıkması bekleniyor.

CoinDesk‘in haberine nazaran Santander, Kasım ayından sonraki 3 yıllık süreç içerisinde 225 milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şirket, Ekim ayının ortasından sonra açıklanacak olan bilançoların akabinde kripto konusundaki haberlerin artacağını belirtti.

2019 yılından itibaren Ripple blokzincir ile yakınlığı bulunan Santander’in Brezilya CEO’su Mario Leao yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bunun kalıcı bir pazar olduğunun şuurundayız ve bu rakiplerimize bir reaksiyon değil, yalnızca müşterilerimizin kripto ve gibisi varlıklar için bir talebi bulunuyor. Biz de bu talebi en düzgün biçimde karşılayabilmek için en âlâ ve hakikat yolu bulmalıyız”