SEC Başkanı Gensler’ın İstifası için İmzalar Artıyor

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) Lideri Gary Gensler‘ın SEC başkanlığını bırakması için başlatılan imza kampanyası büyüyor. O denli ki toplanan imza sayısı neredeyse 20.000’e ulaşmış durumda. Bu da kripto para topluluğunun Gensler’ın kripto baskılarından ötürü sabrının taşmış olduğunu gösteriyor.

SEC Lideri Gensler’ın İstifası için Toplanan İmza Sayısı 19.000’i Aştı

En büyük global düzenleyiciler ortasında yer alan ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), son periyotta kripto şirketlerine yaptığı baskı sebebiyle hem yetkililer hem de kripto topluluğu tarafından sertçe eleştiriliyor. Bilhassa kesime düzenleme getirme ve yatırımcıyı muhafaza çalışmaları yerine şirketlerin üzerinde baskı kurmakla ilgilendiği düşünülen SEC’in gaye tahtasında ise Gary Gensler yer alıyor.

Ripple ile uzun müddettir devam eden dava sürerken, düzenleyici üzerindeki baskı süratle artıyor. Lakin SEC tarafında ise düzenleme konusunda net bir adım gelmezken, kripto şirketleri ve kripto yöneticileri üzerinde yapılan soruşturmalar kesimi epey olumsuz yansıyor.

Ancak bu durum ne yazık ki yeni değil. O denli ki Change.org‘da açılan imza kampanyası 8 ay evvel açılmış durumda. Haberimizin yazımı prestijiyle 25.000 adetlik amaca sahip olan kampanyanın 100.000 imzaya ulaşması durumunda yetkililer tarafından dikkate alınabileceği düşünülüyor.