Space And Time 10 Milyon Dolarlık Yatırım Topladı

Kurumsal ölçekte süratli ve inançlı verimli sürece için tahliller üreten birinci merkeziyetsiz data ambarı Space and Time, Framework Ventures önderliğindeki yatırım cinsinden 10 milyon dolar topladı. Cinsteki ek iştirakçiler ortasında Digital Currency Group (DCG), Stratos, SamsungNext, IOSG Ventures, Alliance ve çeşitli pazar başkanı DeFi, GameFi ve teşebbüs kuruluşları yer aldı.

Bu çeşitten elde edilen fonlar, Space and Time’ın mühendisliğini genişletmeye devam etmek ve platformun analitik yeteneklerini ve ağını daha da geliştirmek için kullanılacak.

Space and Time Ne Vakit Çıkıyor?

Merkeziyetsiz bilgi ambarı Space and Time, kurumsal ölçekte süratli ve inançlı data sürece için tahliller üretmek ismine veritabanı yeteneklerini ileri bir seviyeye yükseltmeye çalışıyor.

Proof of SQLTM isimli yeni, patent bekleyen kriptografik protokol ile Space and Time, blokzincir uygulamalarının büsbütün merkezi olmayan, ölçeklenebilir ve inançlı bir biçimde varlıklı, analitik içgörüler oluşturmasını sağlıyor.

Space and Time’ın veritabanı, zincir dışı sorgu sonuçlarının ispatlarını oluşturur ve bunları, doğrulandıkları bir doğrulama katmanına iletir. Doğrulandıktan sonra bilgiler, dApp’in sonuçlara gerçek vakitli olarak erişebileceği akıllı kontratlara zincir üzerinde geri yüklenir.

Space and Time’ın kurucu ortağı ve CEO’su Nate Holiday bahisle ilgili olarak şunları söyledi:

Merkeziyetsiz bakış açısıyla, ağımıza daha fazla veritabanı kümesi ve daha fazla doğrulayıcı eklemeyi planlıyoruz. Fonlar, platformun geliştirilmesini ve mühendislerin işe alınmasını kolaylaştıracak. Firmanın mühendislik takımını 40 çalışanla süratli bir halde artırıyoruz.

Space and Time, Aralık ayına kadar “Sınırlı Alfa Sunumu (Limited Alpha Offering)” için çalışmalarını sürdürecek. Protokolün geniş bir sürümü 2023 yılının birinci çeyreğinde ortaya çıkacak. Tamamlanmış bir biçimde halka açık olarak Eylül 2023’de piyasaya sürülecek.

Framework Ventures’ın Kurucu Ortağı Michael Anderson da bahse ait şu açıklamaları yaptı:

“Birçok dApp, büyük ölçülerde karmaşık bilgileri depolamak ve hesaplamak için hala merkezi veritabanlarına güvendiğinden, birden fazla DeFi ve GameFi platformu büsbütün merkezi olmayan değildir”

Chainlink Labs’in Startup with Chainlink programının bir kesimi olarak kuluçkalanan Space and Time, akıllı mukavele uygulamalarına genişletilmiş, kurumsal seviyede kullanım senaryoları getirmek için zincir içi ve zincir dışı dataları birleştirmek için Chainlink’i kullanan merkezi olmayan bir data platformudur.