Terra CEO’su Do Kwon, Yeni Kurtarma Planını Paylaştı

Terra CEO’su Do Kwon, sessizliğini bozdu ve Terra’nın web sitesi üzerinden yeni kurtarma planını paylaştı.

Kwon, yaptığı açıklamada, LUNA ve UST’nin bedelinin neredeyse sıfıra ulaştığını ve büyük bir inanç kaybettiğini söyledi.

Kwon, Terra ekosisteminin ve topluluğunun korunmasının büyük kıymet taşıdığını belirterek, Terra topluluğunun, topluluğu ve geliştirici ekosistemini korumak için zinciri tekrar oluşturması gerektiğini vurguladı.

Teklifin belirttiği üzere, ekosistemi yine başlatma, çeşitli topluluk paydaşları ortasında dağıtılacak 1 milyar token yaratacak. LUNA ve UST ortasındaki bağ sebebiyle LUNA tokenlarının denetimden çıkan enflasyonu ve Terra tabanlı varlıkların piyasa fiyatındaki çöküş göz önüne alındığında, bu türlü bir yaklaşım gerekli olacak.

Kwon, “UST, Terra’nın geçen yılki büyüme öyküsünün merkezi anlatısı olsa da, Terra ekosistemi ve topluluğu, korunmaya bedel olan şeydir” dedi.

Kwon’un önerdiği plan, tokenlerin %40’ının UST’nin sabitlenmesinden evvel Luna sahiplerine, %40’ının ise yeni ağ yükseltmesi sırasında orantılı olarak UST sahiplerine gitmesini gerektiriyor. Zincir durmadan evvelki LUNA sahiplerine %10 ve gelecekteki gelişimi finanse etmek için de Topluluk havuzuna da %10 gitmesi gerekiyor.

“Terra’nın büyümeye devam etmesi ve blok alanını yine kıymetli hale getirmesi için topluluğa gereksinimi var. Bunu yapmanın tek yolu, akın başlamadan evvel token sahiplerinin, en sadık topluluk üyelerinin ve geliştiricilerin paha sağlamaya devam etmek için bağlı kalmalarını sağlamaktır.

Güç bir istikrar kelam konusu ve pahası ağ içinde tekrar dağıtmanın kolay bir yolu yok. Fakat ekosistemin hayatta kalması için bedelin dağıtılması gerekiyor fakat mevcut durumda mümkün değil”