Tether’in USDT Basmayı Sürdürüyor, Peki Bu, Kripto Sektörü İçin Ne Anlama Geliyor?

WhaleAlert’in bilgilerine nazaran stablecoin ihraççısı Tether, 1 milyar USDT bastı.

Tether, USDT basmayı sürdürüyor. Stablecoin ihraççısı bugün 1 milyar USDT daha bastı. Şirket 29 Temmuz’dan beri stablecoin arzını artırmak için atılımlarını sürdürüyor.

Birçok kripto para analisti ve yatırımcısı, stablecoin arzında yaşanan artışın, kripto piyasaları için bir yükseliş sinyali olduğuna inanıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da benzeri bir fikre sahip. CZ’ye nazaran stablecoin arzında yaşanan artış, kripto para piyasası için yükseliş manasına geliyor.

Ünlü analist Will Clemente’ın ise olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Clemente’e nazaran piyasada ne kadar az stablecoin varsa bu durum o kadar uygundur. Zira çok arz olmasına rağmen alıcı sayısı yetersiz kaldığı takdirde kripto para piyasasının düşüş yaşamasına neden olabilir. Clementine’ın kelamını ettiği modele nazaran, dolanımdaki stablecoin ölçüsü azaldığı takdirde, kripto paraların büyümesi mümkündür.

Kripto Kesimi Ne Durumda?

Geçtiğimiz gün tüm dünya gözünü Nancy Pelosi’nin Tayvan uçuşuna çevirdi. Çıkabilecek bir çatışma ihtimaline rağmen piyasalarda yaşanan belirsizlik, kesimde küçük bir düşüş yaşanmasına neden oldu. Pelosi’nin rastgele bir meşakkat yaşamadan iniş gerçekleştirmesi kripto piyasasını olumlu tarafta etkiledi. Dal, düzgün haberin akabinde S&P 500 Endeksi ile birlikte yükselişe geçti.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap datalarına nazaran 23,404.61 dolar üzerinden süreç görüyor