The Sandbox’tan Gravity Ortaklığı: Ragnarok

Metaverse platformu Sandbox, global oyun şirketi Gravity ile iştiraklerini duyurdu. Sandbox ve Gravity bu iştirakle Ragnarok LAND dünyasını metaverse’e taşıyacak.

The Sandbox ile metaverse’de yer alacak olan Ragnarok LAND; Ragnarok içerik ve NFT’lerini içerisinde barındıracak. Ayrıyeten, kullanıcılar gelecekte Ragnarok cihan ve karakter temaları ile Game Jame’e katılabilecekler.

The Sandbox ve Gravity, Metaverse’de Yeni Bir Cihanın Kapılarını Aralıyor

The Sandbox, Gravity iş birliğiyle 2002 yılında hayata geçen Ragnarok Online’nin, Ragnarok M: Eternal Love, Ragnarok Origin, Ragnarok X: Next Generation, Ragnarok V: Returns ve Ragnarok Begins üzere birçok serisine metaverse’de mesken sahipliği yapacak.
Aktif olarak Ragnarok’un lisansını elinde bulunduran Gravity, Ragnarok animasyonlarının yayınlaması ve oyuncuların Ragnarok Monsters eserleriyle tanışabilecekleri çevrimiçi mağazayı işletmesi üzere hizmetler de verebiliyor.

The Sandbox Korea CEO’su Cindy Lee iştirakle ilgili görüşlerini paylaştı:

“Tüm dünyadaki oyuncular tarafından uzun müddettir sevilen Ragnarok ile işbirliği yapmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu iştirak sayesinde, Ragnarok’un oyunculara getirdiği heyecan ve sevinç, metaverse içeriği aracılığıyla yeni bir biçimde uyarlanabilir.”

Gravity Business Division İş Yöneticisi Harry Choi ise açıklamasını şu formda yaptı:

“Bu paydaşlık, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların The Sandbox metaverse’de Ragnarok ile karşılaşabilmesi açısından değerli. Kullanıcıların metaverse’de de eğlenmeleri için Ragnarok IP ile çeşitli içerikler hazırlıyoruz. Bizi izlemeye devam edin!”