Tiffany & Co’dan CryptoPunk Temalı NFT Kolyesi

Her ne kadar son devirde hacmi düşse de NFT dünyasında heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son devirde süratle artan yatırım ve projeler bir yenisi daha eklenerek dikkat çeken bir proje duyuruldu. Lüks mücevher markası Tiffany and Co. CryptoPunk temalı bir kolye tanıttı.

Tiffany & Co’dan 50.000 Dolarlık CryptoPunk Kolyesi

NFT’ler yalnızca koleksiyonlardan yahut oyunlardan ibaret değil. Çabucak çabucak her alanda kullanılma potansiyeli taşıyan NFT’ler ve gerisindeki akıllı mukavele teknolojisi, günümüzde birçok yeni esere kapı açıyor. Son olarak uzun yıllardır mücevherat bölümünde ismini duyuran Tiffany & Co da NFT’lere kayıtsız kalamayarak yeni kolyesini duyurdu. 250 modülden oluşan kolye serisi 30 ETH’ye alıcıları ile buluşacak. Haberimizin yazımı prestijiyle yaklaşık olarak 50.000 dolar düzeyinde olan bu kolyeler, CryptoPunk NFT’lerindeki pixellere pahalı taşlar gelecek formda tasarlanmış durumda.

5 Ağustos’ta alıcıları ile buluşacak olan kolyelere yalnızca CryptoPunks NFT sahipleri sahip olabilecek.

Bu satışlar sonrası Tiffany & Co’nun yaklaşık olarak 12 milyon dolarlık net gelir elde etmesi bekleniyor. Bu gelir sonrası telif hakkından alacağı kurullar ise ilerleyen periyotta pasif olarak şirkete aktarılacak.