Türk Eximbank ile BAE’nin resmi kuruluşu ECI arasında iş birliği

Memleketler arası İhracat Kredileri ve Yatırım Sigortacıları Birliği’nin 2022 bahar toplantısı İstanbul’da yapıldı.

Türk Eximbank ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) resmi ihracat dayanak kuruluşu Etihad Credit Insurance (ECI) ortasında iş birliği muahedesi imzalandı.

Türk Eximbank’ın 1994’te üye olduğu Memleketler arası İhracat Kredileri ve Yatırım Sigortacıları Birliği-Berne Union’un 2022 bahar toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Dört gün süren toplantıda, ihracat kredisi ve kredi sigortası alanında dünyadaki yeni eğilimler tartışıldı.

Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, toplantı müddetince kesimin önde gelen öbür kuruluşları ile Türk Eximbank ortasındaki mevcut iş birliğini geliştirmek ve yeni fırsatları kıymetlendirmek üzere temaslarda bulundu.

İhracata BAE ile ortak finansman takviyesi

Toplantı kapsamında Türk Eximbank ile BAE’nin resmi ihracat dayanak kuruluşu ECI ortasında iş birliği muahedesi da imzalandı.

Kelam konusu muahede, kuruluşlar ortası bilgi paylaşımının yanı sıra her iki ülkede mal ve hizmet ihracatını içeren projelere ortak finansman sağlanmasını hedefliyor. Sigorta hizmetleri ile ortak sigorta ve reasürans alanlarında iş birliğini de kapsıyor.

Toplantıda, Türk Eximbank’ın, dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeye ve her fırsatta mevcut iş birliği ağını geliştirerek Türkiye’nin ihracatına daha kapsayıcı ve çeşitlendirilmiş eser yelpazesiyle hizmet etmek için çalışmalarını sürdürmeye devam ettiği bildirildi.

Bir cevap yazın