Viberate (VIB) Nedir?

Viberate (VIB) Ethereum (ETH) blockchain’i üzerinde faaliyet gösteren bir kripto para projesidir. Müzik dalında hizmet veren bu proje kesimdeki tüm bileşenlerin kaliteyle buluşmasını hedefliyor. Viberate takımı global müzik piyasasını yine şekillendirecek bir platformun hayata geçirilmesini istiyor. Bu platform sayesinde müzik alanında meslek yapma amacı bulunan şahısların destekleneceğinin altı çiziliyor. Bu içerik boyunca Viberate platformundan ve ekosisteme kazandırdıklarından bahsedeceğiz. Platformun kendi kripto parası VIB token’ler hakkında da birtakım datalara paylaşacağız.

“Müzik mesleğinizi doruğa çıkarın!” bu söz Viberate takımının web sayfasında kullanılan sloganlardan birisi. Grubun geliştirdiği platform kullanıcılara müzik bölümünde meslek geliştirme imkanı verecek niteliklere sahip. Kripto para piyasasında süreç gören en bedelli altcoin Ethereum (ETH) bilindiği üzere ana ağında birçok projenin varlığına imkan sunuyor. Teşebbüsçüler bu ağı kullanarak yeni projelere hayat verebiliyor.

Viberate projesi de ETH ağını kullanan teşebbüslerden. Hem de bu ağdan faydalanan eski projeler ortasında yer alıyor. ETH ağı sayesinde faaliyetlerine devam edebilen Viberate merkezsiz bir yetenek ekosistemi oluşturdu. Bu ekosistemde sanatkarların, müzik severlerin, yetenek keşfetme ajanslarının ve aktiflik organizatörlerinin bir ortada bulunacağını görüyoruz. Canlı müzik bölümünün de birebir platformun amacında yer aldığını söyleyebiliriz. Bu kesimin uzun yıllardır birkaç öge tarafından domine edildiğini belirten Viberate grubu fark yaratacak bir platform geliştirmeyi istedi. Kesimdeki kıymetli sanatkarların sadece birkaç şirket tarafından yönetildiğine dikkat çeken Viberate, müzisyenlere ve öteki bölüm bileşenlerine özgürlük vadediyor. Bu sayede müzik alanında meslek hedefleyen yeni yeteneklere de dayanak veriliyor. Böylelikle yeni yeteneklerin de hünerlerini müzik severler karşısında sergileyebilmeleri imkanı ortaya çıkıyor. Yenilikçi Viberate grubuna nazaran mevcut müzik bölümü büyük bir revizyon yaşamaya hazır.

Viberate (VIB) Ne Vakit Başlatıldı?

Yenilikçi Viberate (VIB) projesinin piyasadaki mevcut kripto paraların genelinden eski bir teşebbüs olduğunu görüyoruz. İngiltere’nin başketin Londra merkezli olarak hayata geçirilen proje kısa müddette büyük bir ara kat etmeyi başardı. Müzik dalında ses getiren Viberate, VIB ismi verilen token’lere sahip. Bu token’ler Viberate ekosistemin gerçekleştirilen tüm süreçlerde kullanılmak üzere tasarlandı. Matej Gregorcic Viberate projesinin kurucusu olarak dikkat çekiyor. Proje 2016 yılında hayata geçirildi. Platformun sahip olduğu bugünkü fonksiyonelliği elde etmesi uzun bir süreçten sonra mümkün oldu. Geçmişte yaşadığı sıkıntıları gideren Viberate takımı, kusurlarından ders alarak platformu daima geliştirdi. Projenin gelişimi için harcanmak üzere gerekli olan fon çeşitli satış etkinliklerinden elde edildi. 2017 yılında gerçekleştirilen token satışının akabinde yarım milyon dolara yakın fon toplandı. Bu sayede Viberate 2.0 platformu kullanıcılarına hizmet vermeye başladı. Bu platformun epey kapsamlı ve kullanışlı bir ekosistem olduğu söz edilenler ortasında yer alıyor.

Viberate grubu tarafından gerçekleştirilen temel ICO etkinliğinde toplamda 10 milyon dolar pahasında yatırım sağlandığı belirtiliyor. Proje kapsamında yürütülen ayrıntılı çalışmalar sonucunda platformun kripto parası VIB token’ler de çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı başardı. Projenin kurucusu Gregorcic Slovenya asıllı bir teşebbüsçü. İki arkadaşıyla birlikte sahip oldukları müzik tutkusunun önüne geçemeyen bu isim Viberate platformuna hayat verdi.

Viberate (VIB) Nasıl Çalışır?

Viberate (VIB) platformu hem işletmeden işletmeye hem de işletmeden kullanıcıya çalışan bir yapıya sahip. Bu özelliğiyle kullanıcıların dikkatini çeken platform canlı müzik bölümüne damga vurmak istiyor. Viberate grubuna nazaran ekosisteme farklı alanların da entegre edilmesi mümkün. Bilet satışları bu alanlardan birisi olarak gösteriliyor. Viberate ekosisteminde bulunan bilet satış özelliği sayesinde müzisyenlerin gelirlerine katkı sağlanması mümkün hale geldi. Bilet satış hizmeti işletmeden kullanıcıya gerçekleşen özelliklerde birisi.

Viberate’in kullanıcılara verdiği imkanlardan bir başkası de toplu satışlarla ilgili. Müzikseverler bu tıp etkinlikler düzenleyerek dinlemek istedikleri müzisyenleri davet edebiliyor. Bu aksiyon tam olarak şu halde gerçekleşiyor. Müzik severler platformun kripto parası VIB token’leri stake ediyor. Bu oran makul bir eşiği aşınca Viberate grubu toplumsal medyaya reklam veriyor. Gereğince fon elde edilince biletler kullanıcılara gönderiliyor. Böylelikle sanatçı performansını sergileyecek ortama kavuşuyor. Sonuç olarak da süreçten bütün taraflar keyifli bir biçimde ayrılıyor.

Platformun dala yaptığı en büyük katkının müzisyenlerle aktiflik organizatörlerini buluşturmak olduğunu söyleyebiliriz. Ethereum ağının imkanlarından faydalanan Viberate platformu, akıllı kontratlar kullanarak tüm süreci garanti altına alıyor. Üstelik platformda yer alan kullanıcıların birtakım prosedürleri takip ederek VIB token cinsinden mükafatlar kazanmaları da mümkün. Böylelikle platformda bir tıp dinamizm meydana geliyor.

Viberate (VIB) Fiyatı

Viberate platformunun kripto parası VIB token’lerin fiyatı, bu içerik hazırlanırken elde edilen aktüel bilgilere nazaran, 0.052 dolar civarında seyrediyor. VIB token’ler şimdiye dek en yüksek paha olarak 0,69 dolar düzeyini görmüş. Kasım 2021 itibariyle VIB token’ler son bir yılda en düşük 0.012 dolarlık fiyatı kayda geçirmiş. Viberate grubu tarafından yayımlanan projenin tanıtıcı evraklarına nazaran VIB token’ler piyasaya toplamda ne kadar arz edilecek muhakkak değil. Yani bu kripto para için bir arz limiti yer almıyor. Fakat son bilgilere nazaran sirkülasyonda bulunan VIB token sayısının 196 milyon civarında bulunduğunu görüyoruz.

Viberate (VIB) Nereden Alınır?

Viberate ekosisteminin kripto parası VIB token’ler makul borsalar üzerinden kullanıcılara ulaşıyor. Bu borsalar ortasında Binance, OKex, CoinDCX yahut Uniswap üzere isimler yer alıyor. Nispeten eski bir proje olmasına karşın Viberate token’lerin çok sayıda borsada yer almayı başaramadığını görüyoruz. Bu durumu çeşitli hallerde yorumlamak mümkün. Binance üzerinde VIB token’ler için BTC ve ETH ile süreç çifti yer alıyor.