Voyager’ın Avukatları FTX’in Teklifi Hakkında Endişeli

Voyager’ın avukatları, FTX’in elinde bulundurduğu varlıklarını satmak ve kullanıcılarına ödeme yapmak için sunduğu satın alma teklifine olumlu bakmıyor. Kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerle bir arada, iflas bayrağını çekmeye yaklaşan Voyager, son vakitlerde daima gündemde. Geçtiğimiz günlerde FTX, şirkete bir dayanak teklifinde bulundu. Voyager’ın avukatları, bu takviye paketinin FTX’in lehine olduğunu düşünüyor.

Voyager’ın avukatları FTX’in borsa cüzdanlarını satın almak ve müşterilere de anında maddi dayanak sağlamak maksadıyla yaptığı satın alma teklifinin, son derece ziyanlı ve aldatıcı olduğunu söylüyor.

Voyager’ın Avukatları FTX’in Teklifine Sıcak Bakmıyor

Voyager yaşadığı çöküş sonrası kurtuluşu destekçilerinde arıyor. Fakat FTX’in teklifi Voyager’ın avukatları için pek güzel niyetli değil. FTX CEO’su Sam-Bankman Fried ise Voyager’ın avukatlarının açıklamalarını saçma bulduğunu açıkladı. FTX CEO’su ek olarak davayı uzatmanın müşterileri sıkacağının altını çizdi.

Voyager, kripto hedge fonu Three Arrows Capital‘in 665 milyon dolarlık krediyi ödemeyerek borsayı iflas krizine çekmesinin akabinde, 6 Temmuz’da iflas bayrağını çekmek için müracaatta bulundu.

Paylaşılan mahkeme müracaatında yer alan detaylara nazaran Voyager’ın avukatlarının planın “AlamedaFTX’e kıymetli bir bedel aktardığını ve AlamedaFTX’i ilgilendirmeyen varlıkların pahasını büsbütün ortadan kaldırdığını” söyledi.

Voyager’ın avukatları ve FTX’in kurucusu Sam-Bankman Fried konusu geçen iflas hakkında kamuoyunda tartışmaya girdiler. İlerleyen vakitlerde sonuç nasıl olacak şimdi bilinmiyor.