Wabi Coin (WABI) Nedir?

Wabi Coin (WABI), markalar ve beşerler ortasında gerçekçi bağlar kurulmasına yardımcı olan bir dijital token projesidir. Markaları ve müşterilerini birbirine bağlayan Wabi ekosisteme katkı sağlamayı hedefliyor. Wabi platformu sayesinde kullanıcıların adil, saklı ve inançlı bir biçimde bedel transferinde bulunabilmesi mümkün hale geliyor. Ekosistemde sunulan çok sayıda araçtan faydalanan kullanıcılar kendi tüketimlerine yönelik değerlendirmeler yapabiliyor. Bu içerikte Wabi platformundan ve ekosisteme kazandırdıklarından bahsedeceğiz. Platformun kripto parası WABI token’ler de değineceğimiz bahisler ortasında yer alacak.

Wabi projesi, markalar ve kullanıcıları ortasında kaliteli bir kıymet transfer hizmeti sağlamayı hedefliyor. Grubun oluşturduğu ekosistemde bu gayenin gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa yapılıyor denilebilir. Wabi platformundan faydalanan firmalar mevcut reklamcılık masraflarından tasarruf edebilecek. Öte yandan platformu kullanan tüketiciler ise kendi tüketim alışkanlıklarının farkına varacak. Bu sayede ortaya ekosistemin bütün bileşenlerinin süreçten kar elde ettiği bir sistem meydana geliyor. Wabi’nin oluşturduğu bu ekosistemin ismi Taeltech platformu olarak biliniyor. Bu ekosistemde yer alan kullanıcıların değerlendirmeleri firmalar tarafından inceleniyor. Böylelikle firmaların eserleri hakkında birinci ağızdan tenkit alması mümkün hale geliyor. Piyasa uzmanları bu durumun eser kalitesini artırıcı bir tesire sahip olacağını öngörüyor. Ekosistemde bulunan tarafların karşılıklı kar elde etmesi Wabi ekosisteminin temelini oluşturuyor. Bunun yanında kullanıcıların kolay prosedürleri takip ederek WABI token cinsinden ödül kazanmalarına da imkan verilmiş. Bu duruma örnek vermek olarak barkot okutma yolu gösterilebilir. Buna nazaran kullanıcılar kullandıkları eserlerin barkotlarını okutarak ödül kazanabiliyorlar. Bunlara ek olarak çeşitli anketlere katılarak, etiketleri taratarak ya da yeni kullanıcılara referans olarak da WABI token kazanmak mümkün.

Wabi coin (WABI) projesinin temel gayelerinden birisi de sahtecilikle gayret olarak dikkat çekiyor. Wabi takımının kurduğu eşsiz ekosistem sayesinde kullanıcılar bir eserin özgünlüğünü kolay birkaç adımı takip ederek denetim edebilecek. Üstelik bunu yaparken de ödül kazanmaları imkanı bulunuyor.

Wabi Coin (WABI) Ne Vakit Başlatıldı?

Wabi Coin (WABI) projesi birinci olarak 2013 yılında hayata geçirildi. Alex Busarov ve Yaz Belinskiy tarafından kurulan proje kısa müddette muvaffakiyet basamaklarını tırmandı. Bu iki ismin mazisi lise yıllarına dayanıyor. İkili daha sonra Londra İktisat Okulunu bir arada bitiriyor. Her birinin dünyadaki itibarlı projelerde başka farklı danışmanlık yaptığını görüyoruz. Tüketici davranışları üzerine de çalışmaları bulunan bu ikili daha sonra deneyimlerini blockchain teknolojisinin eşsiz ekosistemine dahil etmek istedi. Wabi projesinin geliştiricileri motivasyonlarını kesimde daha adil ve kullanışlı bir platform bulunması gereksiniminden aldı. Sonuç olarak da ortaya şimdiki Wabi Coin platformu çıktı. Bu platform dünyanın dört bir tarafındaki kullanıcılarına hizmet ediyor. Blockchain ağlarını bir ortaya getiren Wabi sahtecilikle de gayret ediyor.

Wabi Coin (WABI) Nasıl Çalışır?

Wabi Coin (WABI) platformunun temel çalışma mantığı, kullanıcılar ile markaları bir ortaya getirmek üzerine heyeti. Kullanıcılar firmaların eserleri hakkında görüşlerini bildiriyor. Firmalar da kullanıcılara bunun karşılığında mükafatlar sağlıyor. Bu alışverişe Wabi platformu mesken sahipliği yapıyor. Ayrıyeten kullanıcılar Wabi token’lerini bu platformda markaların eserleri için de harcayabiliyor. Sonuç olarak ortaya sürdürülebilir ve dinamik bir ekosistem çıkıyor. Kullanıcılar ekosistem dahilinde gerçekleştirecekleri belli adımların akabinde Wabi token kazanabiliyorlar. Bu token’leri tekrar ekosistem dahilinde harcayabilmeleri de mümkün. Barkot tarama, ankete dahil olma, etiket tarama ve referans olma yolları kullanıcılara WABI token sağlayabilecek seçenekleri oluşturuyor. Buna nazaran bu süreçlerden rastgele birisini yerine getiren Wabi kullanıcıları, bunun karşılığında WABI token cinsinden mükafatlar alıyor. WABI ekosisteminde token’lerinizi harcayabilmeniz için de çok sayıda seçenek yer alıyor.

Wabi projesinin web sayfasında yer alan datalara nazaran WABI token’lerin benimsenme oranının arttığı bilgisi geçiyor. Ekosistemde kilitlenen WABI token ölçüsünün devamlı artış göstermesi bu cümleyi dayanaklar nitelikte. Wabi ekosisteminde şimdiye dek çok sayıda başarılı iştirake imza atıldığını da belirtelim. Bu iştirakler ortasında dünyaca ünlü isimler de yer alıyor. Taeltech ise Wabi takımının meydana getirdiği ekosisteme verilen isim. Bu ekosistem işletmelerin de birbirleriyle bağlantı halinde olabilecekleri bir altyapı olarak biliniyor. Taeltech platformunu kullanan tarafların anlık ve inançlı bilgi paylaşımı yapabilmesi mümkün hale getirilmiş. Son olarak Wabi ekosisteminin eser geliştirme ve pazarlama piyasasını derinden sarsacak potansiyelde olduğunu belirtebiliriz.

Wabi Coin (WABI) Fiyatı

Wabi Coin (WABI) platformunun kripto parası WABI token’lerin fiyatı haberin hazırlandığı anda 0.21 dolar civarındaydı. Kripto paranın şimdiye dek gördüğü en yüksek fiyat ise 5.1 dolar olarak ölçüldü. WABI token’lerin piyasadaki öteki kripto paralara nazaran daha oynak bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkün. 2021 yılının kasım ayı itibariyle bu token son bir yıl içerisinde en düşük 0.062 dolardan alınıp satıldı. Takımın Wabi coin projesi için hazırladığı tanıtıcı evraklarda yer alan datalar de bu kripto para için bir şeyler söylüyor. Buna nazaran WABI token’ler piyasaya toplamda 100 milyon adet arz edilecek. Bu ölçünün tamamının şimdiye dek sirkülasyona dahil edildiğini görüyoruz. Yani diğer bir deyişle piyasaya yeni WABI girişi yapılamayacak.

Wabi Coin (WABI) Nereden Alınır?

Wabi Coin (WABI) platformunun kripto parası WABI token’ler çok sayıda borsa platformu üzerinden çarçabuk satın alınabilir. Bu platformlar ortasında Binance başta olmak üzere Bitglobal, CoinDCX, CEX.IO ve Pionex üzere isimler yer alıyor. Dünyanın en büyük borsa platformlarından Binance bu kripto para için BTC ve BNB ile süreç imkanı sunuyor.