Yoyow (YOYO) Nedir?

Yoyow (YOYO) içerik üretim ekosisteminin mevcut yapısını değiştirmeyi hedefleyen bir blockchain projesidir. Yoyow platformu sayesinde içerik üreticilerinin daha kaliteli hizmetlere kavuşması mümkün hale gelecek. Grubun sözlerine nazaran Yoyow bir içerik paha platformu olarak dikkat çekiyor. Yoyow sayesinde ağın iştirakçileri ağa sağladıkları katkılardan gelir elde edecek. Bu içerik boyunca Yoyow platformundan, ekosisteme getirdiği katkılardan bahsedeceğiz. Ayrıyeten platformun kripto parası YOYO coin’lere ait çeşitli dataları de burada paylaşıyor olacağız.

Yoyow (YOYO) projesi, kripto para piyasasında yer alan binlerce teşebbüsten birisi olarak dikkat çekiyor. Yoyow tabiri İngilizce bir kelam öbeği olan “you own your own words” sözlerinin baş harflerinden oluşuyor. Bu kelam öbeğinin hoş lisanımız Türkçeye çevrilmesi ise şu biçimde mümkün: “kendi sözlerinize sahip olun.” Pekala bu söz ne manaya geliyor? İçerik geliştirme ekosistemi her geçen gün büyümeye ve sahip olduğu bedeli katlamaya devam ediyor. Bu ekosistemde çok sayıda içerik üreticisinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu üreticiler, Yoyow grubuna nazaran, hak ettikleri kalitede hizmeti alamıyor. İşte Yoyow projesi sayesinde içerik üreticilerinin yoksun kaldığı kalitedeki hizmetler onlara veriliyor.

Yoyow projesi global ölçekte faaliyet veren bir bedel transfer ekosistemi olarak da nitelendirilebilir. Token bir varlığın ya da kıymetin blockchain teknolojisine uyarlanmış halidir. Herkese açık bir blockchain ağı olarak Yoyow platformu kullanıcılarının yeni token’ler geliştirerek bunları piyasaya sürmesine imkan sağlıyor. Bunun yanı sıra Yoyow platformu kullanıcılarına bu token’leri tesirli bir formda yönetebilme imkanı sağlıyor. Projenin ekosisteme kazandırdığı kolay kullanımlı orta yüz sayesinde tüm bu imkanların çarçabuk hayata geçtiğini söylemek mümkün. Kripto para piyasasında token’i bulunmasını isteyen bir kullanıcı, Yoyow ağı üzerinden kendi kripto parasını çarçabuk piyasaya sokabilir. Üstelik bunu gerçekleştirirken bu kullanıcının güvenlik konularını düşünmek zorunda olmadığını söyleyebiliriz. Zira sağladığı altyapı sayesinde Yoyow platformu, kullanıcılarının itimat içerisinde süreçlerini tamamlamayabilmesine fırsat sunuyor.

Yoyow (YOYO) Ne Vakit Başlatıldı?

Yoyow (YOYO) projesi, takım tarafından web sayfasında açıklanan tanıtıcı evraklara nazaran, 2017 yılının eylül ayında başlatıldı. Bu tarihten itibaren ekosistemi geliştirmek ismine çalışmalar yürüten Yoyow grubu, kendisine yeni kullanım alanları oluşturdu. Yeni kullanıcıların da ağa dahil olmasıyla YOYO coin’ler de yeni sahipleriyle buluştu. Ağda devamlılığı sağlamak ismine bir cins teşvik sistemine yer verilmiş. Bu sisteme nazaran ekosisteme katkıda bulunan kullanıcılar çeşitli mükafatlar elde edebiliyor. Mükafatlar, ağdaki süreçler, sistem süreç fiyatları ve merkezsiz ağ fiyatı üzere giderlin tamamının YOYO coin tipinden tahsil edildiğini görüyoruz. Bu durum da kripto paranın doğal bir kullanım alanına sahip olması ismine hayata geçirilmiş. Ekosistemin sunduğu teşviklerden faydalanmak isteyen kullanıcılar içerik geliştirerek katkıda bulunuyor. Böylelikle hem dinamik bir ekosistem oluşturuluyor hem de kullanıcılar bu durumdan kar elde edebiliyorlar.

Yoyow (YOYO) Nasıl Çalışır?

Yoyow (YOYO) ekosistemi muhakkak bileşenlerin bir ortaya gelmesiyle oluşturuldu. Platformun sahip olduğu teknoloji projenin fonksiyonelliğini temin ediyor. Öncelikle Yoyow platformunun blockchain teknolojisinden faydalandığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu eşsiz teknoloji sayesinde kullanıcılar kaliteli ve sürdürülebilirliği bulunan süreçlerden faydalanabiliyor. Data saklama ve eşten eşe irtibat üzere alanlarda blockchain teknolojisinin eşsiz imkanlar sağladığını tüm kripto para severler bilir. Yoyow da bu teknolojiyi kullanarak içerik geliştiricilerini eşsiz imkanlarla buluşturmayı hedefledi. Üstelik bu imkanlar blockchain teknolojisine yakışır bir biçimde merkezsiz niteliklere sahip.

Yoyow ekosisteminin nasıl çalıştığından bahsederken kullanıcılara sunulan teşviklerden bahsetmemeden geçmemeli. Kullanıcılar platforma katkı sağladıkları ölçüde gelir ve teşvik elde ediyorlar. Bu sayede içerik üretimi dalında bulunan bütün bileşenler ekosistemden kar elde edebiliyor. Son olarak Yoyow platformunun herkesin kullanımına açık bir yapıya sahip olduğunu söyleyelim. Platformun bu yapısı sayesinde hem geliştiriciler hem de kripto para severler ekosistemden özgürce faydalanabiliyor. Yoyow (YOYO) projesinin web sayfasında belirtilen bilgilere nazaran, ekosisteme sağlanan katkılar şu biçimde özetlenebilir: Yüksek düzeyde süreç onaylama suratı, süreç kapasitesinin büyüklüğü ve yeteri seviyede güvenlik imkanı. Bunların yanında Yoyow grubu kripto para severlere özgür yapıya sahip ekosistem, kolay kullanımlı bir arayüz ve güçlü blockchain süreçleri yapma imkanı veriyor.

Yoyow (YOYO) Fiyatı

Yoyow platformunun kripto parası YOYO coin’lerin fiyatı 0,022 dolar civarında seyrediyor. Elbette bu bilgi içeriğin hazırlandığı anda alındı. YOYO coin’lerin şimdiye dek ulaştığı en yüksek fiyat ise 0.57 dolar olarak tespit edildi. 2021 yılının kasım ayı itibariyle son bir yılın en düşük YOYO coin fiyatı ise 0,0062 olarak tespit edildi. Yoyow grubu tarafından hazırlanan tanıtıcı evraklara nazaran piyasaya toplamda arz edilecek coin ölçüsü belli değil. Lakin halihazırda dolaşımca yarım milyar kadar YOYO coin bulunuyor. YOYO coin’lerin listelendiği borsa platformu sayısı çok büyük çeşitlilik göstermiyor. Buna karşın kripto paranın ulaştığı süreç hacmi oranı günlük bazda çeyrek milyon dolara yaklaşmış.

Yoyow (YOYO) Nereden Alınır?

Yoyow platformunun kendi kripto parası YOYO coin’leri temin etmenin birkaç yolu bulunuyor. Elinde YOYO coin’i bulunan bir kullanıcıdan direkt bu kripto parayı satın almak mümkün. Lakin kullanıcılar ekseriyetle borsa platformlarını daha çok tercih ediyor. Öte yandan YOYO süreçlerine imkan veren sadece iki borsa bulunduğunu görüyoruz. Bunlar Binance ve OKex olarak biliniyor. Bu iki borsa da hayli fazla kullanıcı sayısına sahip platformlar. Binance BTC ile Okex ise USDT ile YOYO alım satımına imkan sunuyor.