ABD Tüketici Gözlemcisi Kripto Ödemeleri Takip Edecek

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Tüketici Mali Muhafaza Ofisi (Consumer Financial Protection Bureau) günlük kripto ödemelerini inceleme altına alıyor.

ABD Tüketici Gözlemcisi: Kripto Paralar İnceleme Altında

Tüketici Mali Müdafaa Ofisi, gerçek vakitli kripto para kullanımını incelemeyi ve klasik finans bölümünde büyüyen Big Tech şirketlerinin nezaretini artırmayı planlıyor.

Kripto para üniteleri, Terra ekosisteminin çökmesi sonrası Three Arrows Capital (3AC) üzere kimi kripto şirketlerinin iflas etmesinin akabinde inceleme altına alındı.

Tüketici Mali Müdafaa Ofisi Yöneticisi Rohit Chopra bir röportajda, Tüketici Mali Müdafaa Bürosu’nun (CFPB) bu sonbaharda artık al, sonra öde (BNPL) eserleri hakkında bir rapor yayınlayacağını ve önümüzdeki yılın başlarında tüketici finansmanı rekabetini artıracak bir kural önermeyi beklediğini söyledi.

Şirketlerin kredi ve ön ödemeli kredilerine atıfta bulunan Chopra, şu tabirlere de yer verdi:

“Amerika, Big Tech şirketlerinin finansal hizmetlere girmesine hazır mı? Kesimin ödemelere nasıl girdiğini şimdiden görmeye başladık. Öbür alanlara nasıl ilgi olduğunu da görmeye başlıyoruz. Bu, finansal hizmetlerin geleceği hakkında sahiden birçok soruyu gündeme getiriyor”