Cumhurbaşkanlığı NFT Atölyesi Gerçekleştiriyor

Küresel olarak süratle büyüyen NFT kesimi, Türkiye’de de süratle büyüyor. Bu teknolojilere katkı sağlamak maksatlı olarak Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde ise bir NFT Atölyesi gerçekleşecek. Geçtiğimiz haftalarda Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından da Nitelikli Fikri Tapu olarak isimlendirmesi ile gündeme gelen NFT teknolojisine odaklanılacak aktiflikte, metaverse ve blok zindir üzere hususlara da değinilecek.

NFT teknolojisi bilhassa gençler tarafında hayli istek görüyor. Son periyotta birçok şirket ve sanatkarın yer aldığı NFT kesiminde yatırımlar artarken üretilen eserlerin sayısında da süratli bir yükseliş yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Elon Musk’a edilen armağan ile de gündeme gelen NFT, geleceğin en kıymetli teknolojileri ortasında yer alıyor. Nitelikli Fikri Tapu üzerinde kullanıcılar kendi dijital varlıklarını üreterek bu varlıkları metaverse ortamlarında etkileşime sokabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gerçekleşecek atölye 4-5 Ağustos tarihlerinde yapılacak ve 2 gün sürecek ve toplam 6 saat olacak.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Seminer Salonunda (6. kat Seminer Salonu) 04-05.08.2022 tarihlerinde 13.30-16.30 saatleri ortasında gerçekleştirilecek.