Harmony, Horizon Saldırı Sonrası Yeni Token Basacak

Harmony, Horizon köprüsünde kaybedilen 100 milyon doları telafi etmek için hazine fonlarını kullanmama kararı aldı. Proje uğradığı taarruz sonrası bir müddettir geliştirici takımı ile ziyanı karşılamanın yollarını arıyordu. Son olarak proje geliştiricileri, projenin kayıplarını karşılamak için ONE token’ı basmaya karar verdi.

Harmony, Horizon Akınındaki Ziyanı Kapatmak için ONE Basacak

Kısa bir mühlet evvel Harmony geliştiricileri protokolün idare forumunda yayınlanan bir teklifte, “Horizon köprüsü, yaklaşık 65.000 cüzdan ve 14 farklı varlık cinsinde 99.340.030,00 dolar kıymetinde dijital varlığın kaybına neden oldu” dedi. Harmony grubu, etkilenen cüzdanlara ziyan veren ekosistemin genel gücü için proje için uygulanabilir ve en uygun formda hafifletilmesinin değerli olduğunu düşünüyor.

Bu noktada geliştiriciler iki seçenek sundu. Birincisi, üç yıllık bir müddet boyunca ayda 138 milyon token’a eşit olan 4.97 milyar ONE‘ın basımı ile kestirimi yüzde 100’ünü geri ödeme teklif ediyor. İkincisi, kestirimi yüzde 50’lik bir geri ödeme teklif ediyor. Bu, tıpkı devirde aylık 2.48 milyar ONE yahut 69 milyon token basımı manasına geliyor.