Huobi Borsası, Avustralya Düzenleyicisinden Onay Aldı

Kripto para borsası Huobi, Avustralya düzenleyicisinden onay aldı.

Avustralya’nın mali düzenleyicisi kripto para borsası Huobi’nin ülkede faaliyet göstermesi için onay verdi. Şirket böylece operasyonlarını Avustralya’ya genişletme fırsatına sahip olacak.

Çin merkezli bir kripto para borsası olan Huobi, Çin’in kripto dalına olan katı tavrı sebebiyle operasyonlarını yurt dışına taşımak zorunda kaldı.

Huobi’ye Yeşil Işık

Avustralya Süreç Raporları ve Tahlil Merkezi’nin (AUSTRAC) tarafından verilen onay, kripto para borsasının ülkede faaliyet göstermesinin önünü açtı.

Huobi, bir sonraki evre olarak ülkede OTC hizmetleri de sunmayı planlıyor. Şirketin CFO’su Lily Zhang, mevzuyla ilgili olarak şunları söyledi.

“Kullanıcılarımıza profesyonel ve inançlı hizmetler sunma prensibiyle dalda büyüyebileceğimize inandığımızdan, güvenliği ve uyumluluğu her vakit en değerli önceliklerimizden biri haline getirdik”

Huobi, yıllar içinde ABD, Japonya, Güney Kore, Hong Kong üzere ülkelerin düzenleyicilerinden onay almayı başardı. Şirket geçtiğimiz yıl kripto dostu tavrı sebebiyle operasyonlarını Cebelitarık’a taşıdı.

Kripto para borsası, kısa bir müddet evvel bir diğer Okyanusya ülkesi Yeni Zelanda’dan da düzenleyici onay almıştı.