Kocaeli’nde üretilecek ikinci elektrikli Ford E-Transit Custom tanıtıldı

Nisan ayında Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları’ndan sınırdan indirme merasimi gerçekleşen E-Transit’ten sonra, Ford’un bir öteki tam elektrikli ticari modeli E-Transit Custom da tanıtıldı.

Yapılan açıklamaya nazaran, tüm Transit Custom versiyonları Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları’nda üretilecek. Aracın, dünyadaki tek üretim merkezi pozisyonundaki Ford Otosan, geçen yıl elektrikli ve ilişkili yeni jenerasyon ticari araç projelerini hayata geçirmek maksadıyla 2 milyar euroluk fiyatındaki Türk otomotiv endüstrisinin en büyük yatırımına imza atmıştı.

Verilen bilgiye nazaran, Ford’un Avrupa’da sattığı Transit ailesi araçların yüzde 87’sinin üretimini Kocaeli’de gerçekleştiren Ford Otosan, Ford’un birinci tam elektrikli ticari modeli E-Transit’i geçen aylarda seri üretim için çizgiden indirmişti.

‘Avrupa için bir dönüm noktası’

Elektrikli araç hakkında konuşan Ford Pro Avrupa Genel Müdürü Hans Schep, “E-Transit Custom, Avrupa’daki ticari araç operasyonlarımızın bir dönüm noktası ve Ford Pro gayelerimizi gerçekleştirme seyahatimizde son derece kıymetli bir adımı temsil ediyor. Avrupa’nın en çok satan ticari aracı tam elektrikli bir versiyon kazanırken, Ford Pro’nun tek noktadan üretkenliği artıran hizmetleriyle destekleniyor” değerlendirmesinde bulundu.

E-Transit Custom, 380 kilometreye kadar menzil gayesi, tam çekiş yetkinliği ve DC süratli şarj ile birlikte eşsiz Pro-Power Onboard özellikleriyle sunuluyor.

Avrupa’nın, en çok satan ticari aracı Ford Transit Custom, dünyadaki tek üretim merkezi pozisyonundaki Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları’nda üretilecek. Ford’un Avrupa’ya yönelik tam elektrikli ikinci ticari modeli olan E-Transit Custom, Ford’un elektrik dönüşümünde stratejik değer taşıyor.

Verilen bilgiye nazaran,Ford Pro’nun elektrikli araç yelpazesine eklenen en yeni modeli, Ford’un 2035 prestijiyle Avrupa’daki tüm Ford araç satışları için sıfır emisyona ulaşma ve Avrupa’da karbon nötr ayak izi konusundaki tezli taahhüdünün değerli bir kesimini oluşturacak.

Bir cevap yazın