NFT Pazar Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

NFT piyasası 2021 yılının sonunda tepe yaparak en rahat günlerini yaşamıştı. 2022’nin birinci çeyreğinde de istikrarlı bir formda hareket eden NFT kesimi, baharda başlayan pazar hacmi düşüşünü sürdürüyor.

NFT Pazar Başkanı OpenSea

2022 yılı birinci çeyreğinin sonuna kadar yüksek pazar hacmiyle kendini gösteren NFT pazar hacmi, bahar aylarından itibaren düşüşe geçti. Birinci çeyrek sonunda başlayan düşüş, Temmuz ayının sonuna kadar devam etti.

Geçtiğimiz ay pazar hacmi 884,64 milyon dolar NFT’nin, son bilgilere nazaran 30 Temmuz itibariyle 626,11 milyon dolara gerilediği görülüyor.

Temmuz ayı pazar hacminde 484.79 milyon dolarlık hissesi olan OpenSea pazar başkanı olurken; Solana merkezli Magic Eden, birebir periyotta yaklaşık 81 milyon dolara ulaştı.

NFT Nedir?

Kripto para piyasasında hayli tanınan hale gelen NFT’ler ( İngilizcedeki ismiyle non-fungible token); çoğunlukla görsel olarak kullanılan fakat her belge tipinde saklananan, ismi verilen dijital defterde depolanan bir akıllı kontrat çeşididir.

Popülaritesini koruyan NFT’ler ortasında ise Bored Ape yacht Club, Crypto Punks, Aziro, OtherSide üzere isimler yer alıyor.

Nasıl Yapılır, Nasıl Satın Alınır? Ve başka birçok sorunun yanıtına ayrıntılı olarak öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.