Singapur Mahkemesinden Vauld’a Beklediği Süre Çıkmadı

Kripto piyasasında yaşanan son düşüş, beraberinde birçok şirketin iflas bayrağı çekmesine neden oldu. Bu şirketlerden birisi de para çekim süreçlerini durduran Vauld oldu. Yakın vakitte şirketin bilgilerini incelemek için müddet veren Singapur Yüksek Mahkemesi, Vauld’a seçeneklerini araştırmaya devam etmesi için yalnızca üç ay mühlet verdi.

Singapur Yüksek Mahkemesi, Vauld’a 3 Ay Sür Verdi

The Block tarafından paylaşılan bilgilere nazaran mevzuya aşıka kaynaklara nazaran, Singapur Yüksek Mahkemesi’nin bugün yapılan duruşmada Vauld’a 7 Kasım’a kadar moratoryum uzatması verdi. Mahkeme ayrıyeten Vauld’dan bir alacaklılar komitesi oluşturmasını da istedi.

Vauld, 8 Temmuz’da yapılan bir moratoryum başvurusu kapsamında altı aylık bir uzatma istiyordu. Bu verilen üç aylık uzatma, Vauld’un hoşnutsuz alacaklılarının, yine yapılandırma seçeneklerini araştırırken şirkete karşı rastgele bir yasal süreç başlatamayacağı yahut devam ettiremeyeceği manasına geliyor. 

Diğer taraftan Londra merkezli Nexo’nun, şu anda sırf Vauld üzerinde durum tespiti yaptığını belirtelim. 5 Temmuz’da başlayan süreç, şirketi kurtarıp kurtarmama konusunda bir karara varmak için 5 Eylül’e kadar vakit tanıyor.